تزریق چربی

ضرورت تزریق چربی چیست ؟ هنگامی که پوست دچار چین وچروک یا مشکلاتی می شود که زیبایی را کاهش می دهد افراد به دنبال روش هایی می گردند تا زیبایی را به چهره باز گردانند. درمان این مشکلات با جوانسازی با پیوند چربی امکان پذیر است. با مراجعه به کلینیک بنیتا در تهران ، با وجود پزشکانی حاذق این پروسه زیبایی را برای شما با نتیاج بسیار عالی محقق می سازد. 

 

تزریق چربی

 

تزریق چربی در تهران

برای جوانسازی صورت روش های بسیار زیادی مانند میکرونیدلینگ ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و غیره وجود دارد. هرکدام از روش های گفته شده مزایای خاص خود را دارند و برای اینکه بدانید کدام روش برای رفع مشکل شما نتیجه بهتری دارد لازم است که توسط دکتر زیبایی معاینه شوید. در این بین تزریق چربی علاوه بر بهبود مشکلات پوست و جوانسازی پوست کاربردهای دیگری نیز دارد که در ادامه به طرح برخی از آن ها می پردازیم.

کاربردهای پیوند در تهران و در کلینیک بنیتا

ازچربی برای حجم دهی به باسن و حجم دهی به سینه نیز استفاده می شود. برای رفع فرورفتگی هایی که بر روی پوست ایجاد می شوند تزریق چربی روش مناسبی است زیراپیوند چربی خاصیت پرکنندگی دارد. برای حجم دهی به گونه ، رفع چین وچروک پوست از تزريق چربي می توان استفاده کرد.

آیا ممکن است بدن چربی تزریق شده را پس بزند ؟

با توجه به آن که چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و یک عامل خارجی نمی باشد و همچنین در صورتی که مراقبت های توصیه شده را افراد به خوبی و با دقت بالایی رعایت کنند ، بدن هرگز چربی را پس نمی زند.

نکته : البته این پروسه در افراد سیگاری با از بین رفتن سلول های زنده چربی همراه است ، که می تواند تاثیرات پیوند چربی را از بین ببرد.

 

تزریق چربی

 

نحوه تزریق چربی در کلینیک بنیتا

 • چربی که تزریق می شود از بدن خود فرد برداشته می شود.
 • برای برداشتن چربی ابتدا ناحیه ای که باید از آن چربی را برداشت مشخص می شود سپس با ایجاد یک برش کوچک مقدار چربی مورد نیاز برداشته می شود و به نواحی که نیاز به چربی دارند تزریق می شود.
 • چربی از طریق سرنگ های کوچک به صورت یا اندام تزریق می شود.
 • چربی های برداشته شده اول توسط دکتر زیبایی تصفیه می شوند سپس تزریق می شوند.
 • برای نتیجه بخشی بیشتر امکان دارد چربي به تعداد دفعات مورد نیاز تزریق شود.
 • تزريق چربي نیز نتیجه دائمی ندارد ولی ماندگاری آن به نسبت روش های دیگر بیشتر است.
 • برای نتیجه گیری بهتر توصیه می شود به یک کلینیک زیبایی خوب مراجعه کنید تا دچار هیچ گونه عوارضی هم نشوید.

آیا پروسه پیوند چربی با درد بسیار همراه است ؟

یک پزشک با تجربه بالا قبل از آغاز تکنیک تزریق چربی محل مورد نظر را با استفاده از بی حسی های موضعی ، بی حس می کند و سپس این تکنیک را با بکارگیری از سوزن هایی ظریف و مخصوص آغاز می کند ، در نتیجه زیبا جو طی این روش دردی را احساس نمی کند. البته احساس درد بعد از تزریق و از بین رفتن تاثیر بی حسی امری طبیعی بوده که قابل کنترل می باشد.

 

تزریق چربی

 

مزایای تزریق چربی 

 • به دلیل اینکه چربی مورد نیاز برای انجام این روش از بدن خود شخص گرفته می شود، احتمال ایجاد حساسیت و پس زدن بافت های چربی وجود ندارد.
 • در صورت انجام این روش در یک کلینیک زیبایی مجهز و مطمئن و همینطور انجام مراقبت های لازم، احتمال ایجاد عفونت در ناحیه تحت تزریق بسیار ناچیز می باشد.
 • مقرون به صرفه است.
 • دوران نقاهت آن به هیچ عنوان طولانی نیست.

تعداد جلسات لازم برای تزریق چربی در کلینیک بنیتا

پاسخ این سوال به حجم مورد انتظار فرد بستگی دارد، اگر فرد خواستار حجم کمی باشد یک جلسه انتظارات وی را برآورده خواهد کرد در غیر اینصورت ممکن است به 2 تا 3 جلسه نیاز باشد.

میزان ماندگاری پروسه تزریق چربی چقدر است ؟

فاکتور های گوناگونی می تواند در میزان ماندگاری این پروسه جوانسازی نقش داشته باشد. برای مثال نوع پوست ، سن و داشتن یک روتین غذایی سالم و مفید ، انجام تمرینات ورزشی و همچنین آسیب دیدگی پوست از جمله این موارد هستند ، که در ماندگاری و تاثیرات درمانی این پروسه زیبایی نیز نقش خواهد داشت. اما با انجام تمامی مراقبت های توصیه شده بعد از تزریق چربی ، می توان به میزان ماندگاری نتیجه حاصل از پیوند چربی نیز افزود . اما بهتر است بدانید که به طور کلی حدود 10 الی 12 سال نتیجه این تکنیک باقی خواهد ماند بدون ان که در این بازه نیازی به تزریق مجدد باشد.

 

تزریق چربی

 

ویژگی های بهترین کلینیک زیبایی

برای اینکه بهترین نتیجه از روش تزریق چربی به دست آمده و از احتمال بروز عوارض ناشی از آن جلوگیری شود، لازم است با انجام تحقیقات دقیق و کافی بهترین کلینیک زیبایی در تهران یا شهری که در آن ساکن هستید را انتخاب کنید. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در کلینیک های زیبایی خوب ، پزشکانی که دارای تخصص هستند به ارائه خدمات زیبایی و درمانی می پردازند نه افراد فاقد تخصص.
 2. کادر درمانی و خدماتی یک کلینیک زیبایی خوب برخورد مناسبی با مراجعان و بیماران خود داشته و به این ترتیب موجب ایجاد حس راحتی و اعتماد در آن ها شده و از میزان استرس آن ها می کاهند.
 3. تجربه کافی در زمینه ارائه انواع خدمات جوانسازی پوست به افراد را داشته و کارنامه درخشانی در این زمینه دارد.
 4. در این کلینیک ها از بهترین برند ها و مواد، جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و همچنین بهترین و مجهزترین دستگاه ها برای ارائه خدمات به بیماران بهره گرفته می شود.

دیگر ویژگی های یک کلینیک زیبایی خوب عبارتنداز:

 • کادر درمانی یک کلینیک زیبایی خوب زمان کافی را برای مشاوره با افراد صرف کرده، آن ها را از معایب، مزایا، هزینه ها و نتایج احتمالی روش مورد نظرشان آگاه می کند.
 • وجدان کاری بالایی داشته و چنانچه روش مورد نظر افراد برای آن ها مناسب نبوده و انجام روش دیگری برای آن ها مناسب باشد اشخاص را از این موضوع آگاه می نمایند.
 • فضای اتاق انتظار کلینیک استرس زا نبوده و دارای محیطی آرام است.
 • کلینیک زیبایی دارای مجوز از وزارت بهداشت بوده و خدمات ارائه شده در آن تحت نظر آموزش و درمان پزشکی خواهد بود.
 • کادر درمانی کلینیک باید علاوه بر زیبایی، سلامت بیمار را نیز مورد توجه قرار داده و سلامتی را فدای زیبایی نکند.
 • اگر فرد انتظارات غیرمنطقی داشت با او صحبت کرده و منصرفش می کنند و چنانچه فرد منصرف نشد از انجام تزریق چربی یا سایر خدمات زیبایی برای وی اجتناب می نمایند.

نحوه انتخاب بهترین کلینیک زیبایی در تهران

 1. تهیه لیست : با جستجو در موتورهای جستجو همچون گوگل و پرسش از افرادی که قبلاً روش تزریق چربی را انجام داده و از نتایج آن رضایت داشته اند یک لیست تهیه کنید.
 2. تحقیق در رابطه با پزشکان : در مورد میزان تجربه، تخصص و تبحر کادر درمانی کلینیک زیبایی تحقیق کنید.
 3. مراجعه به کلینیک : به کلینیک زیبایی مورد نظر مراجعه کرده، با کادر درمانی آن صحبت کنید.
 4. مشاهده نمونه کارها : یکی از موثرترین راهکارها برای اطمینان حاصل کردن از کیفیت خدمات ارائه شده کلینک، مشاهده نمونه کار آن ها در اینستاگرام می باشد.

 

تزریق چربی

 

مراقبت های قبل از تزریق چربی

 • معمولاً بعد از تزریق چربی کمی کبودی و ورم در ناحیه تحت تزریق و اطراف آن ایجاد می شود که رعایت موارد زیر برای به حداقل رساندن میزان آن ها موثر است:
 • از مصرف گل راعی، مکمل های گیاهی، کپسول های امگا3، داروهایی مثل آسپرین که موجب رقیق شدن خون می شوند خودداری نمایید.
 • لازم است تا افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی با پزشک خود در رابطه با قطع مصرف آسپرین مشورت کنند.
 • به مدت 3 روز قبل از انجام این روش جوانسازی پوست از مصرف محصولات مانند اسید گلیکولیک ها، رتینال ها، اسیدهای آلفاهیدروکسی، رتینوئیدها و ترتینوئین بپرهیزید.
 • اجتناب از استفاده از کرم های موبر، وکس کردن و برداشتن موی ناحیه مورد نظر الزامی است.
 • از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل به مدت یک روز قبل از تزریق چربی خودداری نمایید، قطع مصرف الکل در جلوگیری از ایجاد کبودی موثر می باشد.
 • همچنین خانم های باردار و شیرده باید بدانند که انجام این روش برای آن ها مناسب نیست و بهتراست انجام آن را به بعد از اتمام این دوران موکول نمایند.

 

تزریق چربی

 

مراقبت های بعد از تزريق چربي

 1. دوره نقاهت تزریق چربی به صورت یا تزريق چربي به نواحی دیگر بدن تا حدودی مشابه هم است و در این مقاله مراقبت های کلی بعد از تزريق چربي گفته می شود.
 2. از فشار دادن یا ماساژ دادن ناحیه ای که چربی به آن تزریق شده است به مدت 7الی 10 روز خودداری کنید.
 3. محلی که ازآن چربی برداشته است باید به مدت 2 هفته توسط گن یا باندکشی پوشیده شود.
 4. تورم و کبودی طبیعی است وپس از گذشت مدتی رفع می شود.
 5. روز اول نمی توانید حمام کنید ولی از روز دوم استحمام مانعی ندارد ، دقت کنید که به آرامی ناحیه ای که چربی تزریق شده است را شستشو دهید.
 6. تا هفته سوم از حمام های طولانی ، سونا و فضاهای گرم دیگر خودداری کنید.
 7. در سه هفته اول نیز از قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب نیز خودداری کنید.

با رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی باعث می شوید تا نتیجه تحت تاثیر قرار نگیرد و هیچ گونه عوارضی به وجود نیاید و در نهایت از زیبایی چهره خود لذت ببرید.

روش های تزریق چربی

تزریق چربی روش های مختلفی دارد که در زیر به چند مورد آن اشاره شده است:

 • تزریق مستقیم : در این روش، پزشک چربی را به طور مستقیم به نواحی موردنظر تزریق می کند. از این روش معمولا برای افزایش حجم لب، پر کردن چین و چروک و خطوط صورت یا تغییر شکل نواحی مورد نظر استفاده می شود.
 • نانوفتینگ : طی این فرآیند پزشک چربی جمع آوری شده از بدن را به وسیله سانتریفیوژ مخصوص تصفیه کرده و سپس مقادیر بسیار کمی از چربی را از طریق سوزن های نازک به نواحی موردنظر تزریق می کند. این روش معمولا برای مناطق کوچکتر مثل لب ها یا چین وچرک های صورت مناسب است.
 • لیپوفیلینگ : چربی از بدن شما جمع آوری می شود و سپس به طور مستقیم به مناطق دیگری از بدن که نیاز به حجم بیشتری دارند مثل سینه یا باسن تزریق می گردد.

قبل از هرگونه تصمیم گیری درمورد روش انتخابی حتما با پزشک متخصص مشورت کنید تا توصیه های لازم را بر اساس شرایطتان به شما ارائه دهد.

تزریق چربی برای خط اخم

پیوند چربی برای خط اخم یک روش جراحی زیبایی است که به منظور کاهش خطوط اخم در منطقه پیشانی و بالای چشم ها انجام می شود. همان طور که پیشتر نیز ذکر شد ، طی این فرآیند چربی از دیگر نقاط بدن جمع آوری شده و پس از تصفیه شدن به منطقه موردنظر تزریق می شود. این فرآیند برای افرادی که خطوط اخم زیادی دارند و می خواهند ظاهر آن را بهبود ببخشند مناسب می باشد با این حال برای به دست آوردن نتایج مؤثر و طبیعی لازم است که این کار توسط یک پزشک با تجربه انجام بگیرد. همچنین ، ممکن است به دلیل تفاوت های فردی و نحوه جذب چربی، تا زمانی که نتایج مطلوب حاصل گردد نیاز به تکرار درمان وجود داشته باشد .

زمان شروع دوباره ورزش بعد از تزریق چربی

تزریق چربی یک روش زیبایی است که برای افزایش حجم یا تغییر شکل بخش‌ هایی از بدن از چربی است که در نقاط مورد نظر استفاده می‌ شود. زمانی که می ‌توانید بعد از جراحی دوباره ورزش را شروع کنید ، بستگی به نحوه انجام جراحی ، بهبودی و توصیه‌ های پزشک دارد. در زیر به برخی نکات مرتبط با زمان شروع ورزش بعد از تزریق چربی اشاره می کنیم که شامل :

توصیه‌ های پزشک : توصیه‌ های پزشک در خصوص زمان شروع دوباره ورزش بسیار حائز اهمیت است. پزشک شما با بررسی مواردی همچون میزان تزریق چربی ، نحوه بهبودی و همچنین وضعیت شخصیتان تصمیم خواهد گرفت.

درمان ‌های همراه با تزریق چربی : در برخی موارد ، همراه با تزریق چربی ممکن است متد‌های دیگری نیز انجام شود. به عنوان مثال ، اگر لیپوساکشن  (Liposuction) نیز اجرا شده باشد ، زمان بازگشت به ورزش ممکن است بیشتر باشد.

مدت زمان نقاهت : مدت زمان نقاهت بعد از تزریق چربی می ‌تواند متفاوت باشد. پزشک شما ممکن است توصیه کند که حداقل چند هفته یا حتی چند ماه بعد از جراحی از ورزش‌ های سنگین پرهیز کنید.

آب و هوا و محیط : محیط و آب و هوای محل زندگی شما نیز می ‌تواند نسبت به نظر پزشک در خصوص شروع فعالیت های جسمی تأثیرگذار باشد. در مناطق گرم و مرطوب ، عرق زیاد می ‌تواند تاثیری مستقیم بر بهبودی داشته باشد ، بنابراین توصیه‌ های پزشک در این مورد بسیار مهم است.

ورزش ‌های سبک : در ابتدا ، بهتر است با ورزش‌های سبک و تدریجی شروع کنید. این امر می‌ تواند شامل پیاده‌ روی سبک ، یوگا ، یا ورزش ‌های آبی باشد که کمک می‌ کند تا بدن به تدریج فعالیت ‌های بیشتری داشته باشد.

شناخت وضعیت بدن : به شناخت وضعیت بدن نسبت به منطقه تزریق دقت کنید. اگر پس از این پروسه زیبایی ، هر گونه ناراحتی ، درد یا سختی در حرکت خود احساس می کنید ، بهتر است فعالیت ‌های ورزشی خود را متوقف کرده و با پزشک خود مشورت کنید.

همواره برای شروع دوباره ورزش بعد از تزریق چربی ، توصیه‌ ها و دستورالعمل ‌های پزشک خود را رعایت کنید. هر فرد بر اساس شرایط شخصی و جزئیات جراحی‌ اش ممکن است زمان بازگشت به ورزش متفاوتی را تجربه کند.

مقالات مرتبط

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه