جراحی بینی مشاوره در واتس اپ
06 مه

تفاوت لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت و دایود

تفاوت لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت و دایود

افرادی که  برای انجام لیزر موهای زائد اقدام می نمایند ، به طور معمول برای این که کدام دستگاه را برای لیزر درمانی استفاده کنند دچار مشکل می شوند ، پس بهتر است تا فرق میان دستگاه ها را بدانند . در این مقاله به تفاوت لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت و دایود  می پردازیم .

تفاوت لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت و دایود

برای آن که تفاوت لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت و دایود را بدانیم بهتر از تا هر دو نوع دستگاه را بشناسیم .

در ابتدا لیزر الکساندرایت را تعریف می کنیم ، از مهم ترین ویژگی های منحصر به فرد دستگاه الکساندرایت این است که طول موج و میزان انرژی دستگاه قابل تنظیم برای رفع موهای زائد در انواع پوست است . در این دستگاه نوع لیزر به کار گرفته شده ، جامد با طول موج 755 نانومتر است . این لیزر در محدوده ی نور مرئی قرار دارد . و جذب شدن زیاد ملانین در طول موج به کار رفته در این دستگاه ، منجر به از بین رفتن موهای زائد می گردد . تعدادی از کارشناسان این دستگاه را موثرترین و قدرتمندترین نوع لیزر موهای زائد می دانند . در ضمن دستگاه الکساندرایت ، مجهز به سیستم خنک کننده مجهز است و مانع  از سوزش پوست می شود .

لیزر دایود

دارای طول موج  800 یا 810 نانومتر است . تفاوت این دستگاه با الکساندرایت در میزان جذب ملانین است . در واقع دایود میزان کمتری  ملانین جذب می کند و در پوست های تیره نیز کاربرد دارد . همچنین دستگاه دایود  برای پوست ایرانیان پاسخ گویی مناسبی دارد .

دایود نسبت به دستگاه الکساندرایت عمق نفوذش بیشتر است .

لازم به ذکر است که هر یک از دستگاه هایی که برای لیزر درمانی انتخاب شود ، لازم است تا توسط یک کارشناس دوره دیده استفاده شود ، زیرا اگر از فرد مهارت و تجربه کافی برخوردار نباشد ، احتمال سوختگی پوست وجود دارد .

 

کلینیک زیبایی بنیتا جوانسازی پوست –  پی آر پی – لیزر موهای زائد  – تزریق بوتاکس – میکر ونیدلینگ )

پاسخ

نه − چهار =

Call Now Button