جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی از رایج ترین عمل های جراحی ، به منظور کاهش حجم چربی و پوست ناحیه زیر و میانی شکم می باشد ، که در آن عضله های دیواره شکم هم جمع شده و با نظم خاصی دوخته خواهد شد. انجام این پروسه موثر در بهبودی و دست یابی زیبا جویان به اندامی ایده آل در کلینیک بنیتا در تهران بدون هیچ گونه عارضه ای بوده و دارای نتایج فوق العاده ای می باشد.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم در کلینیک بنیتا

در پروسه ابدومینوپلاستی ، بدفرمی ها و زشتی های ظاهر شکم ، برجستگی غیر طبیعی شکم ، افتادگی و شل بودن پوست شکم و چین های زیاد آن موقع نشستن ( که مانع از پوشیدن یک دسته از لباس ها می شود ) را ، رفع خواهیم کرد . در ضمن ترک های پوستی که باعث آزردگی خاطر می شود نیز ، تا حدی در این جراحی از بین می روند . آبدومینوپلاستی ( همان جرای زیبایی شکم ) روشی تهاجمی با هدف صاف کردن و کشیدن پوست شکم ، با تخلیه چربی و پوست اضافه ی آن ، همچنین سفت نمودن ع

ضله های جدار شکم است . جراحی زیبایی شکم بر خلاف سایر عمل های جراحی زیبایی محدود مانند بینی یا پلک ، یک عمل جراحی عمده به حساب می آید . در صورتی که تصمیم دارید تا برای انجام آبدومینوپلاستی ، اقدام نمایید ، بهتر این است تا پیش از آن اطلاعاتی  را در این زمینه کسب نمایید . ابدومینوپلاستی برای افرادی که همه روش های غیر تهاجمی ( نظیر ورزش و رژیم و… ) را انجام داده ونتیجه نگرفته اند ، مناسب می باشد.

ماندگاری نتیجه جراحی زیبایی شکم به چه عواملی بستگی دارد ؟

پوست : اگر پوست شما از قبل خوب و انعطاف‌پذیر باشد، نتایج جراحی ممکن است بیشتر و برای مدت طولانی ‌تری مشاهده شود.

تغییر وزن بعد از جراحی : اگر بعد از عمل جراحی کاهش یا افزایش وزن زیادی را تجربه کنید، ممکن است بر ماندگاری نتایج تاثیر بگذارد.

سبک زندگی : اگر فعالیت بدنی منظم داشته باشید و به تغذیه سالم توجه کنید، می‌توانید به ماندگاری نتایج جراحی کمک کنید.

کاندیدای مناسب جهت انجام ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند ؟

 1. افرادی که از لحاظ فیزیکی در سلامت کامل می باشند.
 2. اشخاصی که وزن آن ها به مدت 6 الی 7 ماه به صورت ثابت باقی مانده باشد ( زیرا تغییرات وزن می تواند در از بین رفتن نتایج حاصل از این پروسه تاثیرات منفی  بگذارد)
 3. افرادی که شاخص بدنی آن ها کمتر از 30 باشد.
 4. افرادی که دارای انتظارات واقع بینانه هستند.
 5. افرادی که از شکل ظاهری اندام خود رضایت ندارند.
 6. بانوانی که به علت داشتن بارداری های متعددی پوست شکم ان ها شل و افتاده شده است.
 7. افرادی که با توجه به افزایش وزن پوست ان ها خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است.
 8. افرادی که از مواد مخدر و دخانیات استفاده نمی کنند ، بهترین کاندیدا جهت انجام ابدومینوپلاستی می باشند.

جراحی زیبایی شکم

روش انجام جراحی زیبایی شکم 

ابتدا یک برش در قسمت زیر شکم می زنیم ( در محدوده برشی که برای سزارین داده می شود . ) سپس پوست های اضافی را بریده و به وسیله نخ های غیر جذبی ، لبه های زخم را به هم می دوزیم . پس از آن نیز در صورت نیاز یک برش در دور ناف ایجاد نموده و ناف را از یک سوراخ جدید بر روی پوست خارج می نماییم .

 • آثار عمل جراحی ( برشی که زیر شکم داده شده ) ، به وسیله لباس زیر قابل پوشاندن است و از نظر زیبایی ظاهری پوست شکم ، مشکلی ایجاد نمی کند .
 • مدت زمان جراحی ابدومینوپلاستی به طور معمول ، در حدود دو الی سه ساعت است و با بی هوشی عمومی انجام می گردد.
 • توصیه می گردد تا فرد طی ده روز اول پس از جراحی ، در حالت خمیده حرکت کند و کامل نایستد .
 • دوران نقاهت ابدومینوپلاستی ، بین ده روز تا دو هفته است که بین سه الی هفت روز ابتدای آن ، لوله های کوچک پلاستکی ، به منظور خارج شدن ترشح های زیر پوست ، از انتهای زخم ها خارج شده ، که درن نام دارد.

آیا امکان بارداری بعد از جراحی زیبایی شکم وجود دارد ؟

بله، بعد از جراحی شکم امکان بارداری برای بانوان وجود دارد. جراحی شکم معمولاً به ‌منظور اصلاح ظاهر ظرفیت شکم و از بین بردن پوست‌ها و بافت‌های اضافی صورت می‌گیرد. این جراحی بر روی لایه‌های بیرونی شکم تأثیر می‌گذارد و ساختار داخلی رحم را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. بنابراین، اگر پس از جراحی زیبایی شکم باردار شوید، بارداری و زایمان به صورت کاملا عادی و نرمال طی خواهد شد. البته، در صورتی که پس از جراحی هنوز در فاز ترمیم و بهبودی قرار داشته باشید یا دستورات پزشک خود را دنبال نکنید، باید با پزشک خود مشورت کنید و پس از تائید ایشان برای بارداری اقدام نمایید.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی شکم

افراد قبل از انجام جراحی شکم می بایست نکاتی را رعایت کنند که رعایت آن ها موجب داشتن یک جراحی ایمن شده و احتمال موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی را بالا می برد.

 1. انتخاب یک کلینیک زیبایی خوب مهم ترین اقدام قبل از ابدومینوپلاستی است که افراد باید انجام دهند.
 2. بعد از اینکه با انجام تحقیقات لازم یک کلینیک زیبایی خوب و مجهز را انتخاب کردید با حضور در کلینیک در رابطه با انتظارات خود از ابدومینوپلاستی با کادر درمانی کلینیک زیبایی مورد نظر صحبت نمایید.
 3. مصرف مشروبات الکلی، استعمال دخانیات و داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شوند را باید به مدت 2 هفته قبل از انجام جراحی شکم متوقف کرد.
 4. در صورت استفاده از داروی ضدبارداری، راکوتان و به طور کلی داروهای خاص و ابتلا به بیماری های مزمنی همچون لوپوس، پزشک خود را از آن مطلع کنید.
 5. پزشکان برای انجام بررسی ها و معاینات دقیق آزمایشات و عکسبرداری هایی را برای تان تجویز می کنند که حتماً باید آن ها را انجام دهید.
 6. به مدت حداقل 6 ساعت قبل از جراحی شکم چیزی میل نکرده و ننوشید.
 7. قبل از ابدومینوپلاستی حتماً دوش بگیرید و ناحیه زیر شکم را تمیز کنید.

 

جراحی زیبایی شکم

آیا بانوان می توانند تحت جراحی شکم و سزارین قرار بگیرند ؟

بله، امکان سزارین و جراحی زیبایی شکم برای بانوان به صورت همزمان وجود دارد، اما باید توجه داشته باشید که این تصمیم باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد و نباید تنها به خواسته افراد انجام شود. این وابسته به عواملی مانند وضعیت سلامت شما، تاریخچه جراحی قبلی، عوارض و مزایای خطرات مرتبط با این دو عمل جراحی است. بهتر است با پزشک خود برای ارزیابی دقیق تر و تصمیم درست درباره این موضوع مشورت کنید تا هیچ عارضه ای سلامت شما را به خطر نندازد و همچنین شما عزیزان به یک نتیجه عالی و فوقالعاده از جراحی دست پیدا کنید.

جراحی زیبایی شکم و ویژگی های فوق العاده همراه با آن !

بهبود شکل ظاهری بدن : یکی از دلایل اصلی که بانوان طرفدار این پروسه زیبایی هستند ، به علت افزایش زیبایی شکل ظاهری بدن شان می باشد.

وضعیت بدنی : در پروسه جراحی ابدومینوپلاستی به منظور سفت شدن عضلات مرکزی شکم ، فرم ماهیچه ها بهبود خواهد یافت ، که در پی آن فشار وارد شده به بدن کاسته می شود.

کمر درد : با بهبود وضعیت بدنی و کاهش فشار های وارد شده ، بعد از پایان پروسه تامی تک افراد می توانند به راحتی بنشینندو بلند شوند ، بدون آن که دردی در ناحیه کمر خود احساس کنند که ناشی از اضافه وزن آن ها می باشد.

رفع محل برش زایمان سزارین : در صورت داشتن تجربه زایمان به صورت سزارین ، برش های ایجاد شده بر روی شکم تان باقی خواهد ماند ، در این پروسه جراحی پوست اضافی و قدیمی و محل برش خورده به صورت کامل برداشته می شود و شما عزیزان به یک شکم صاف و بدون هیچ گونه برش دست خواهید یافت.

توصیه های بعد از جراحی زیبایی شکم در کلینیک بنیتا

 1. به طور معمول ، تا 72 دو ساعت پس از جراحی درد ادامه دارد ، که برای تمل و کاهش درد می توانید مسکن مصرف کنید و موقع استراحت سرتان را بالاتر از بدن قرار دهید و بدن را در حالت خمیده نگه بدارید .
 2. در هفته های اول از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید .
 3. بروز ورم و کبودی های خفیف بر روی شکم عادی می باشد . به منظور بهبود این وضعیت مصرف آناناس تازه بسیار موثر خواهد بود . مصرف ویتامین C  نیز توصیه می شود .
 4. مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکل دار ، روند بهبودی تان را کند خواهد کرد .
 5. هر دارویی که پزشک برای شما تجویز نموده را تا پایان دروه مصرف نمایید و حتما توصیه های تیم درمانی تان را جدی بگیرید .

کادر درمانی کلینیک زیبایی بنیتا در تهران تمام توصیه های لازم را در جلسه مشاوره پیش از انجام ابدومینوپلاستی به شما توضیح خواهند داد.

مقالات مرتبط

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه