جراحی بینی مشاوره در واتس اپ
18 مارس

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم ( ابدومینوپلاستی ) از رایج ترین عمل های جراحی ، به منظور کاهش حجم چربی و پوست ناحیه زیر و میانی شکم می باشد ، که در آن عضله های دیواره شکم هم جمع شده و با نظم خاصی دوخته خواهد شد .

جراحی زیبایی شکم

در جراحی زیبایی شکم ، بدفرمی ها و زشتی های ظاهر شکم ، برجستگی غیر طبیعی شکم ، افتادگی و شل بودن پوست شکم و چین های زیاد آن موقع نشستن ( که مانع از پوشیدن یک دسته از لباس ها می شود ) را ، رفع خواهیم کرد . در ضمن ترک های پوستی که باعث آزردگی خاطر می شود نیز ، تا حدی در این جراحی از بین می روند .

آبدومینوپلاستی ( همان جرای زیبایی شکم ) روشی تهاجمی با هدف صاف کردن و کشیدن پوست شکم ، با تخلیه چربی و پوست اضافه ی آن ، همچنین سفت نمودن عضله های جدار شکم است . جراحی زیبایی شکم بر خلاف سایر عمل های جراحی زیبایی محدود مانند بینی یا پلک ، یک عمل جراحی عمده به حساب می آید . در صورتی که تصمیم دارید تا برای انجام آبدومینوپلاستی ، اقدام نمایید ، بهتر این است تا پیش از آن اطلاعاتی  را در این زمینه کسب نمایید . ابدومینوپلاستی برای افرادی که همه روش های غیر تهاجمی ( نظیر ورزش و رژیم و… ) را انجام داده ونتیجه نگرفته اند ، مناسب می باشد .

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی شکم هستند ؟

افرادی که شکم شان بزرگ است وپوست شکم آویزان است و چربی زیادی دارد ، که با ورزش و رژیم موفق به برطرف کردن آن نشده اند و سایز سایر اندام هایشان مناسب است ، بهترین کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی می باشند .

بانوانی که چند مرتبه باردار شده اند و در اثر زایمان پوست شکم شان کش آمده باشد و عضله های شکم دیگر موقعیت نرمال شان را ندارند .

افرادی که با چندین بار چاقی و لاغری پوست شان دیگر خاصیت ارتجاعی ندارد .

تذکر :

بانوانی که قصد دارند تا باردار شوند و افرادی که قصد دارند تا وزن شان را یلی پایین بیاورند ، توصیه می شود این جراحی را انجام ندهند .

 

جراحی زیبایی شکم

 

روش انجام جراحی زیبایی شکم :

ابتدا یک برش در قسمت زیر شکم می زنیم ( در محدوده برشی که برای سزارین داده می شود . ) سپس پوست های اضافی را بریده و به وسیله نخ های غیر جذبی ، لبه های زخم را به هم می دوزیم . پس از آن نیز در صورت نیاز یک برش در دور ناف ایجاد نموده و ناف را از یک سوراخ جدید بر روی پوست خارج می نماییم .

آثار عمل جراحی ( برشی که زیر شکم داده شده ) ، به وسیله لباس زیر قابل پوشاندن است و از نظر زیبایی ظاهری پوست شکم ، مشکلی ایجاد نمی کند .

مدت زمان جراحی ابدومینوپلاستی به طور معمول ، در حدود دو الی سه ساعت است و با بی هوشی عمومی انجام می گردد.

توصیه می گردد تا فرد طی ده روز اول پس از جراحی ، در حالت خمیده حرکت کند و کامل نایستد .

دوران نقاهت ابدومینوپلاستی ، بین ده روز تا دو هفته است که بین سه الی هفت روز ابتدای آن ، لوله های کوچک پلاستکی ، به منظور خارج شدن ترشح های زیر پوست ، از انتهای زخم ها خارج شده ، که درن نام دارد .

اقدامات قبل از جراحی زیبایی شکم

افراد قبل از انجام جراحی شکم می بایست نکاتی را رعایت کنند که رعایت آن ها موجب داشتن یک جراحی ایمن شده و احتمال موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی را بالا می برد.

 • انتخاب یک کلینیک زیبایی خوب مهم ترین اقدام قبل از ابدومینوپلاستی است که افراد باید انجام دهند.
 • بعد از اینکه با انجام تحقیقات لازم یک کلینیک زیبایی خوب و مجهز را انتخاب کردید با حضور در کلینیک در رابطه با انتظارات خود از ابدومینوپلاستی با کادر درمانی کلینیک زیبایی مورد نظر صحبت نمایید.
 • مصرف مشروبات الکلی، استعمال دخانیات و داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شوند را باید به مدت 2 هفته قبل از انجام جراحی شکم متوقف کرد.
 • در صورت استفاده از داروی ضدبارداری، راکوتان و به طور کلی داروهای خاص و ابتلا به بیماری های مزمنی همچون لوپوس، پزشک خود را از آن مطلع کنید.
 • پزشکان برای انجام بررسی ها و معاینات دقیق آزمایشات و عکسبرداری هایی را برای تان تجویز می کنند که حتماً باید آن ها را انجام دهید.
 • به مدت حداقل 6 ساعت قبل از جراحی شکم چیزی میل نکرده و ننوشید.
 • قبل از ابدومینوپلاستی حتماً دوش بگیرید و ناحیه زیر شکم را تمیز کنید.

 

جراحی زیبایی شکم

 

توصیه های بعد از ابدومینوپلاستی

 1. به طور معمول ، تا 72 دو ساعت پس از جراحی درد ادامه دارد ، که برای تمل و کاهش درد می توانید مسکن مصرف کنید و موقع استراحت سرتان را بالاتر از بدن قرار دهید و بدن را در حالت خمیده نگه بدارید .
 2. در هفته های اول از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید .
 3. بروز ورم و کبودی های خفیف بر روی شکم عادی می باشد . به منظور بهبود این وضعیت مصرف آناناس تازه بسیار موثر خواهد بود . مصرف ویتامین C  نیز توصیه می شود .
 4. مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکل دار ، روند بهبودی تان را کند خواهد کرد .
 5. هر دارویی که پزشک برای شما تجویز نموده را تا پایان دروه مصرف نمایید و حتما توصیه های تیم درمانی تان را جدی بگیرید .

کادر درمانی کلینیک زیبایی بنیتا تمام توصیه های لازم را در جلسه مشاوره پیش از انجام ابدومینوپلاستی به شما توضیح خواهند داد.

 

کلینیک زیبایی بنیتا ( جوانسازی پوست –  پی آر پی – لیزر موهای زائد  – تزریق بوتاکس – میکر ونیدلینگ )

پاسخ

یک × 3 =

Call Now Button