جوانسازی صورت

تکنیک های جوانسازی پوست ، به منظور رفع نشانه های پیری پوست و رفع افتادگی و شل شدن پوست یا جوانسازی صورت ، که ناشی از افزایش سن ، عوامل ژنتیکی ، تاثیرات نور خورشید ، استرس و اضطراب می باشد ، مورد استفاده قرار می گیرند. افراد برای جوانسازی پوست صورت خود از راه های متفاوتی استفاده می کنند. کلینیک بنیتا یکی از بهترین کلینیک های تخصصی پوست و مو و لیزر در تهران ، با کادری مجرب و مجهزترین دستگاه ها به ارائه خدمات مختلف جوانسازی صورت به افراد می پردازد، در ادامه تعدادی از این خدمات را ذکر کرده و شرح خواهیم داد.

 

جوانسازی صورت

 

چه زمانی می توانیم برای جوانسازی صورت اقدام کنیم ؟

آسیب هایی که به ضایعات پوستی و تخریب پوست منجر می شود ، انگیزه ای در جهت اقدام به جوانسازی پوست می باشد. این آسیب ها شامل :

 • دانه های پوستی
 • عفونت پوستی
 • اثرات ناشی از بریدگی و زخم ها
 • تغییر یا تخریب بافت پوستی ، به عنوان مثال هنگام کاهش یا اضافه وزن ناگهانی
 • آثار حاصل از سوختگی با آتش یا آفتاب سوختگی
 • دیر خوب شدن جای اسکار
 • لکه های روشن و تیره روی پوست
 • حساسیت پوستی و واکنش های آلرژیک
 • پیرشدن فرد سبب افزایش چین و چروک ، کاهش تولید کلاژن و یا ایجاد لکه های پوستی می شود.

جدید ترین روش های جراحی و غیر جراحی جوانسازی صورت کدامند؟

با مراجعه به متخصص زیبایی می توانید طراوت و شادابی پوست خود را دوباره به دست آورید. پزشک می تواند با استفاده از تکنیک های بی خطر به درمان پوست شما بپردازد.

تعداد محدودی از روش های جوانسازی پوست صورت از نتیجه چشمگیری برخوردار هستند که بوتاکس یکی از آن  ها می باشد.

 • تزریق چربی

جوانساختن پوست صورت با تزریق چربی به اینگونه می باشد که از چربی های موجود در بدن خود فرد برداشته می شود و در نقاط مورد نظر تزریق می گردد.

 • تزریق ژل

بهترین دکتر جوانسازی صورت در تهران برای تحریک کلاژن و از بین بردن چین و چروک های موجود در پوست از ژل های تزریقی استفاده می کند. ژل نوعی فیلر و ماده ای حجم دهنده است که بیشترین کاربرد آن پرکردن چین و چروک های عمیق، جوانسازی دست، حجم دهی به نواحی مختلف بدن به ویژه لب ها، مادلینگ صورت و برطرف کردن نواقص جزئی بینی می باشد. این روش به دلیل دارا بودن مزایای فراوان همچون مقرون به صرفه بودن، نداشتن عوارض جدی و ایمن بودن، عدم نیاز به استفاده از تیغ جراحی و بیهوشی امروزه بسیار در میان مردم محبوب شده است. وقتی که سن انسان بالا می رود چین و چروک ها در خط خنده و اخم عمیق تر می شوند، لب ها شروع به نازک شدن می کنند، حجم گونه ها کمتر می شود، صورت جوانی و شادی خود را از دست می دهد.

 

جوانسازی صورت

 

نحوه عملکرد ژل بر روی جوانسازی صورت

ژل پرکننده اسید هیالورونیک در زیر این چین ها تزریق می شود تا حجم از دست رفته را جایگزین کرده و ظاهر صورت جوان تری ایجاد کند. اسید هیالورونیک که هیالورونان یا هیالورونات نیز نامیده می شود ماده ای ژل مانند است که به طور طبیعی در سراسر بدن انسان وجود دارد و مانند مرطوب کننده عمل می کند و باعث رطوبت بافت ها می شود. بالاترین غلظت اسید هیالورونیک در مفاصل و کره چشم وجود دارد ، جایی که به محافظت از لنزهای چشم کمک می کند. این ماده می تواند با استفاده از تخمیر باکتری تولید شده و یا از بافت های خاص حیوانات نیز استخراج شود.

باید خاطرنشان شد که:

اسید هیالورونیک به طور طبیعی در پوست یافت می شود و مسئول حفظ خاصیت ارتجاعی ، انعطاف پذیری و حجم آن است. افزایش سن می تواند باعث کاهش سطح اسید شود، کاهش این ماده یکی از دلایل ایجاد چین و چروک و افتادگی است. پوست جوان و سالم حاوی مقدار زیادی ماده مرطوب و طبیعی به نام اسید هیالورونیک است؛ با افزایش سن، اسید هیالورونیک طبیعی پوست توانایی ذخیره آب را از دست می دهد. درنتیجه خشک و نازک می شود و با بازده کمتری بازسازی می شود. کاهش حجم باعث افتادگی پوست می شود. اسید هیالورونیک درواقع نوعی ژل کریستالی شفاف است که برای بازگرداندن حجم از دست رفته و جوانسازی صورت، صاف کردن خطوط، چین و چروک ها، مدلسازی پروفایل تزریق می شود.

با گذشت زمان، نور خورشید و سایر عوامل می توانند میزان این ماده را در پوست کاهش دهند. ساختار طبیعی مولکول اسید هیالورونیک بسیار شبیه اسفنج است. عملکرد اصلی آن جذب آب است که باعث افزایش حجم پوست می شود. به همین ترتیب ، اسید هیالورونیک می تواند به عنوان یک مرطوب کننده داخلی برای پوست در نظر گرفته شود. با افزایش سن ، میزان اسید هیالورونیک در پوست کاهش می یابد و چین و چروک ایجاد می شود. وقتی اسید هیالورونیک تزریق می شود، مولکول های آب را جذب می کند و به بافت اطراف آبرسانی می کند.

 

 

 • جوانسازی پوست صورت با لیزر

امروزه از لیزر ها برای جوانساختن پوست صورت استفاده می شود که انواع گوناگونی دارد. لیزر آر اف فرکشنال یکی از به روز ترین تکنیک های جوانسازی صورت  در تهران می باشد که ایمنی بسیار بالایی داشته و همچنین اثر گذاری زیادی دارد. مکانیسم آر اف فارکشنال بسیار مشابه با هایفوتراپی بوده که با افزلیش حرارت دمای پوستی ، تولید کلاژن را تحریک می کند. دکتر در این تکنیک با سوزن بسیار نازکی که روکش طلا دارد ، پوست را به آرامی سوراخ کرده و امواج رادیویی به بافت های زیرین فرستاده می شود که همراه با افزایش دما و بهبود ساختار پوست می باشد. این روش جوانسازی پوست ، بافت پوست و یا حفره های بزرگ را به طوری که قابل مشاهده است ، ترمیم می کند.
با انجام این تکنیک از مزیت های زیر برخوردار می شوید.

 1.  بیمار در این روش درد و همچنین عوارض جانبی را با حداقل اندازه تجربه می کند.
 2. زمان بهبودی این متد نسبت به روش های دیگر جوانسازی صورت  بسیار کوتاه تر می باشد.
 • جوانسازی با داروهای گیاهی

در این روش جوانسازی پوست صورت از گیاهان دارویی و میوه ماسک هایی تهیه می شود و بر روی پوست قرار داده می شود.

 • جوانسازی صورت با نخ

در این روش با استفاده از لیفت با نخ اقدام به جوانسازی شما می شود.

 

 

 • هایفو تراپی

در این روش جوانسازی صورت در تهران ، پوست امواج مافوق صوت بر روی پوست صورت تابیده می شود و باعث بهبود آسیب دیدگی می شود. با انجام این روش از دو مزیت زیر برخوردار می شوید.

 1.  هایفوترابی ، در جوانسازی پوست عوارض و هزینه بسیار پایین تری نسبت به جراحی هایی دارد که پوست را می کشد.
 2.  یکی دیگر از مزیت های هایفوتراپی داشتن نتیجه ای مطمئن و سریع نسبت به متد لیفت می باشد.
 • جوانسازی با مزوتراپی

در این روش مواد معدنی و داروها به صورت موضعی در ناحیه تحت درمان تزریق می شود. به این نکته مهم توجه کنید که تاثیر تزریق این مواد بیولوژیکی در افراد مختلف یکسان نمی باشد.از مزوتراپی علاوه بر جوانسازی پوست صورت برای لاغری و درمان ریزش مو نیز استفاده می شود.

 • آندولیفت

یکی از روش های جدید در جوانسازی صورت آندولیفت می باشد که در آن یک فیبر نازک بدون ایجاد سوراخ در بافت وارد پوست می شود و در میان لایه درم عمقی و چربی قرار می گیرد. سپس لیزر آندولیفت با استفاده از فیبر دیگری به این فیبر متصل شده و انرزی لیزر در طیف مادون قرمز در آن ناحیه تابیده می شود. این روش باعث کلاژن سازی و سفت شدن پوست می شود.

 • جوانسازی با جنسیس

یکی دیگر از روش های مدرن که در کلینیک زیبایی پوست و مو بنیتا انجام می شود جوانسازی با جنسیس می باشد. در این روش جای آکنه و اسکار ، چین و چروک های پوست و غیره می شود و اعتماد به نفس بیمار افزایش می یابد.

 • سایر روش ها 

استفاده از کرم ها و لوسیون های جوان سازی صورت و دست تزریق پلاسمای غنی از پلاکت که در این روش از اجزای خون بیمار برای بهبود آسیب های موجود در پوست صورت استفاده می شود از دیگر روش های جوانسازی صورت در تهران محسوب می شوند که خانم ها و آقایان جوان از آن استفاده می کنند. 

جوانسازی صورت

جوانسازی صورت در تهران چه مزایایی دارد ؟

 • باعث رفع چین و چروک صورت می شود
 • افتادگی پوست را از بین می برد.
 • باعث طراوت و شادابی پوست می شود.
 • جوانساز پوست صورت باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود.

مراقبت های عمومی  مورد نیاز از پوست برای جوانسازی

 1. از کرم های ضد آفتاب هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب استفاده کنید.
 2. صورتتان را صبح و شب بشویید.
 3. از کشیدن سیگار به طور جدی امتناع کنید.
 4. برای جوانسازی صورت یا دیگر نواحی بدنتان بهتر است رژیم غذایی مناسب داشته باشید.
 5. پوست خود را مرطوب نگه دارید.
 6. از مواد آرایشی سالم و معتبر استفاده کنید.

 

جوانسازی صورت

 

آیا جوانسازی صورت عوارض دارد؟

در صورتی که برای جوانسازی پوست به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کند و مراقبت های قبل و بعد از آن روش درمانی را رعایت کند دچار عارضه ای نخواهد شد.

هزینه جوانسازی صورت در تهران و در کلینیک بنیتا

قیمت جوانساختن پوست صورت با توجه به آسیب های موجود در صورت و روش درمانی و همچنین دستمزد متخصص متفاوت می باشد. پس به همین منظور برای اطلاع پیدا کردن از هزینه ها بهتر است به صورت حضوری به به مرکز درمانی خود مراجعه کنید تا پس از معاینه هزینه را به شما اعلام کند. 

مقالات مرتبط

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه