جوانسازی پوست

داشتن چهره ای زیبا و جوان برای همه افراد جذاب است، بر اثر مواردی چون تغذیه نامناسب، سبک زندگی، کهولت سن و غیره ممکن است پوست افراد دچار مشکلاتی همچون چین و چروک شود که با انجام روش های مختلف جوانسازی پوست همچون تزریق ماده ژل می توان این مشکلات را برطرف کرد. افرادی که مایل هستند بهترین نتیجه را از  پروسه جوانسازی خود کسب کنند می توانند به بهترین کلینیک زیبایی تهران یعنی کلینیک بنیتا واقع در زعفرانیه مراجعه کنند. این کلینیک با بهره گیری بهترین و جدید ترین تجهیزات همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. کلینیک زیبایی بنیتا با کادری مجرب و مجهزترین دستگاه ها به ارائه خدمات مختلف جوانسازی به افراد می پردازد، در ادامه تعدادی از این خدمات را ذکر کرده و شرح خواهیم داد.

 

جوانسازی پوست

 

جوانسازی پوست با میکرونیدلنیگ

این روش به وسیله یک قلم ک تعداد بسیار زیادی سوزن به منظور ایجاد حفره های پوستی در سر آن تعبیه شده است انجام می گیرد.

اهداف انجام میکرونیدلینگ از نظر متخصصین کلینیک زیبایی بنیتا

 1. به دلیل ایجاد سوراخ های میکرونی با انجام این روش، سرم های مخصوص بهتر توسط غشای داخلی پوست جذب می شوند که این امر موجب بازسازی و ترمیم پوست خواهد شد.
 2. سوراخ هایی که توسط دستگاه بر روی پوست ایجاد شده منجر به تولید الاستین و کلاژن می گردد که تولید این مواد پروتئینی باعث می شود پوست بهتر بتواند خود را بازسازی کند.

جوانساختن پوست صورت در تهران با میکرودرم

میکرودرم یک روش غیرتهاجمی است، در این روش پودری شامل میکروکریستال ها با فشار بر روی پوست پاشیده شده و سلول های مرده پوست از طریق سایش این پودر حذف می شوند. این روش جوانسازی پوست با تراشیدن یک لایه بسیار سطحی از پوست، مناطقی از آن را که دارای لک و جای جوش بوده درمان می نماید و در نهایت پوست سالم تر و جوان تر خواهد شد. همچنین میکرودرم موجب تحریک بافت های زیرپوستی شده و از این طریق باعث افزایش میزان کلاژن و الاستین پوست می شود.

کاندیدای مناسب روش میکرودرم

 • اشخاصی که پوست آن ها کیفیت لازم برای انجام روش درمانی لیزر را ندارند.
 • افرادی که به دنبال برطرف کردن لک های پوستی با هزینه کم می باشند.
 • اشخاصی که به مواد شیمیایی برای جوانسازی پوست خود حساسیت دارند.
 • افرادی که به دنبال روشی با حداقل تهاجم و بدون دوران نقاهت هستند تا بتوانند فعالیت های روزانه خود را انجام دهند.
 • افراد جوانی که دچار علائم پیری زودرس شده اند.

جوانسازی پوست با آر اف

در این روش از امواج آر اف برای جوانساختن پوست صورت استفاده می شود، حرارت ناشی از این امواج فقط بر قسمت های عمقی پوست اثر می گذارد، به همین دلیل آسیبی به پوست نخواهد رساند. مکانیزم آر اف به این صورت است که موجب تحریک کلاژن شده و از این طریق موجب بازسازی پوست و سفت شدن آن می گردد.

کاربرد جوانسازی از طریق آر اف

آر اف فرکشنال (RF Fractional) یک تکنولوژی پوستی است که برای جوانسازی پوست به کار می‌ رود. این فرآیند از ترکیب دو تکنیک ، یعنی Radiofrequency (RF) و Fractional (تجزیه‌ ترکیبی) استفاده می ‌شود. در زیر به برخی اطلاعات در مورد آر اف فرکشنال پرداخته می ‌شود که شامل :

Radiofrequency (RF)   : این فناوری بر اساس استفاده از موج‌ های رادیویی است که به اندازه کافی قوی هستند تا به طور عمقی در لایه‌ های پوست نفوذ کنند. این موج ‌های رادیویی به بافت ‌های پوستی انرژی می ‌رسانند و باعث گرم شدن بافت و تحریک تولید کلاژن می‌ شوند.

(Fractional)  تجزیه ‌ترکیبی : تکنیک Fractional به این معناست که انرژی رادیوفرکانس به صورت متقارن در نقاط مختلف از پوست ارسال می ‌شود. به جای اینکه تمام منطقه پوست تحت تاثیر قرار گیرد ، تنها تعداد محدودی از نقاط تحت تاثیر این انرژی قرار می ‌گیرند. این امر باعث کاهش زمان بهبودی و افزایش ایمنی فرآیند می‌ شود.

استفاده در جوانسازی پوست : آر اف فرکشنال به عنوان یک روش جوانسازی پوست استفاده می ‌شود. با افزایش تولید کلاژن و تحریک بافت ‌های پوستی ، این فرآیند می ‌تواند خطوط و چین‌های صورت را کاهش داده ، پوست را لطیف ‌تر و جوان ‌تر نماید و همچنین موجب بهبود در ظاهر و رفع علائم پیری شود.

تجدید سلول ‌های پوست : انرژی RF در آر اف فرکشنال بافت پوستی را تحریک می ‌کند و باعث تجدید سلول‌ های پوست می ‌شود. این تجدید سلول‌ ها به کاهش چین و چروک ، بهبود لطافت پوست و همچنین افزایش جلوه جوانی می‌ انجامد.

آرایش و رفع نقص ‌های پوستی : آر اف فرکشنال همچنین می ‌تواند در رفع نقص ‌ها و مشکلات پوستی مانند جوش ‌های آکنه و لکه‌ های پوستی مفید باشد. این فرآیند به بهبود در رنگ و بافت پوست کمک می ‌کند.

نکته : همواره قبل از تصمیم به انجام هر نوع فرآیند جوانسازی یا درمان پوستی ، بهتر است با یک پزشک متخصص مشاوره داشته باشید.

 

جوانسازی پوست

 

جوانسازی پوست با هایفوتراپی

هایفو دارای موج اولتراسوندی که توانایی نفوذ به عمق دلخواه در بدن و متمرکز شدن در آن قسمت ، بدون هیچ آسیب  به بافت های موجود در مسیر می باشد . از این ویژگی به منظور جمع شدن و جوانسازی پوست با هایفوتراپی استفاده می شود .

مکانیسم عمل :

 • تحریک ساختن فیبروپلاست ها به ساخت کلاژن در درم رتیکوفر
 • راه اندازی پروسه ی collagen Remodeling در قسمت درم
 • ایجاد Thermal coagulation zone در لایه ی SAMS به منظور کاهش مساحت فوری و دائمی این لایه
 • زیاد شدن دما تا تقریبا 65 الی 70 درجه در اطراف Thermal coagulation ها و به راه اندازی پروسه ی ساخت کلاژن برای افزایش الاستیسیته ی پوست

کاربردهای جوانسازی پوست در تهران با هایفوتراپی

 • زیاد شدن قوام و الاستیسیته پوست
 • لیفتینگ ناحیه ی صورت و گردن
 • از بین بردن چین و چروک های ریز همچون چروک های ظریف موجود در اطراف چشم ها
 • کاهش عمق خطوط نازولبیال
 • بالا کشیدن ابرو ها

 

 

مزایای جوانسازی پوست با هایفوتراپی 

 • لیفتینگ بسیار قوی و مطلوب تنها در طول یک جلسه
 • امکان انجام لیفتینگ و جوانسازی فقط در یک جلسه ی درمانی هایفوتراپی
 • آسیب نرساندن به بافت های دیگر پیرامون
 • عدم آسیب در اپیدرم
 • مجهز به پروپ تصویر برداری بسیار دقیق که امکان تهیه ی عکس های دقیق از بافت هدف ، قبل و حین درمان را فراهم می کند .
 • عدم نیاز به استراحت و مراقبت های خاص قبل و بعد از انجام جوانسازی پوست در تهران
 • عدم وابستگی به تیپ های پوستی
 • وابسته نبودن به فصل

 

جوانسازی پوست

 

مراقبت های بعد از جوانسازی پوست با هایفوتراپی چیست ؟

این نوع روش به هیچ گونه مراقبت های خاصی نیاز ندارد و تنها نیاز است که پس از انجام این تکنیک جوانسازی صورت خود را با آب سرد بشوید و پس از آن همواره از مرطوب کننده های مناسب استفاده کنید. برای خروج از منزل خود نیز بهتر است از کرم های ضد آفتاب با SPF بالا تر از 30 استفاده کنید.

آیا این پروسه دردناک است ؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد از پزشکان می پرسند این است که آیا این پروسه دردناک می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم خیر هایفوتراپی با کمترین میزان درد همراه است و به طوری که می توان گفت فاقد درد می باشد. .

 

جوانسازی پوست

 

تزریق ماده بوتاکس

در این روش جوانسازی پوست ، از ماده بوتاکس که از نوعی باکتری به نام بوتولینوم تهیه شده است استفاده می گردد، طی تزریق بوتاکس و زمانی که وارد پوست می شود باعث کاهش تحرک عضلات آن ناحیه می شود و با کلاژن سازی و الاستین پوست سبب جوانسازی می گردد.

جوانسازی پوست با تزریق ماده ژل

در این روش از ژل و فیلر برای رفع چین و چروک های پوست استفاده می شود. معمولا پزشکان در این روش از ژل های موقتی که توسط سازمان غذا و داروها تایید شده است استفاده می کنند.  این نوع ژل دارای هیالورونیک اسید می باشد که در بافت بدن نیز وجود دارد و به همین علت ایجاد حساسیت یا آلرژی در پوست نمی کند.

جوانسازی پوست

 

چه عواملی در کاهش میزان جوانی پوست تاثیر می گذارد ؟

فاکتور های گوناگونی می تواند در جوانی و شادابی و جوانسازی پوست پوست شما عزیزان تاثیر بگذارد ، که برخی از آن ها قابل کنترل و درمان بوده و برخی دیگر غیر قابل کنترل نمی باشند ، در ادامه با انواع آن ها آشنا خواهیم شد.

سن : به مرور زمان و افزایش سن افراد ، پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و شکننده تر می شود ، در واقع پیری پوست آغاز می شود. با افزیاش سن تولید روغن های طبیعی ، کلاژن و الاستین کاهش پیدا کرده و پوست افراد نیز خشک تر بنظر می رسد.

قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید : یکی از عوامل موثر و تاثیر گذار در کاهش جوانی پوست افراد ، قرار گرفتن در برابر اشعه مضر خورشید می باشد ، که به روند پیری پوست نیز سرعت می بخشد. اشعه فرابنفش خورشید ، کلاژن و الاستین در لایه های عمیق پوست را تجزیه می کند که خود در کاهش جوانی پوست تاثیر دارد.

مصرف دخانیات : شاید برای شما نیز جالب باشد اما مصرف دخانیات می تواند در تسریع پیری پوست موثر باشد و چین و چروک های بسیاری را پدید آورد.

انجام حرکات نادرست : انجام برخی فعالیت های تکراری همچون لبخند زدن و اخم کردن و غیره ، سبب بروز چین و چروک های پوستی خواهد شد.

کاهش وزن : اضافه وزن در مدت زمان طولانی سبب وارد شدن اسیب به رشته های الاستین و کلاژن می شود . به همین منظور زمانی که به دنبال کاهش وزن هستید برگشت پوست به حالت نرمال بسیار سخت است. در این مواقع افتادگی پوست را در نواحی مختلفی از پوست خود مشاهده خواهید کرد. جالب است بدانید که به هنگام کاهش وزن ، سن نیز تاثیرات نا مطلوبی بر روی پوست خواهد داشت.

جوانسازی پوست

 

جوان شدن با تزریق چربی به پوست

در این روش از جوانسازی پوست چربی بدن خود بیمار استفاده می شود، به این صورت که از ران ها یا شکم و پهلو چربی مورد نیاز برداشته شده پس از قرار گرفتن در سانتریفیوژ و جدا شدن املاح اضافی با استفاده از سرنگ جمع آوری شده و در ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

مزوتراپی بهترین روش جوانسازی پوست در تهران

مزوتراپی از دیگر روش های جوانساختن پوست دست و صورت می باشد که در آن انواع ویتامین ها مواد معدنی و غیره به جای اینکه با خوردن وارد بدن شود به طور مستقیم در بدن تزریق می شود. انتخاب هر یک از این نوع روش ها با توجه به نیاز بیمار و شدت عارضه موجود در پوست توسط بهترین متخصص پوست در کلینیک زیبایی پوست ، مو و لاغری بنیتا انتخاب می شود.

 

 

مقالات مرتبط

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
احمدی
احمدی
2 سال ها گذشته

سلام می خواستم بدونم تزریق پی در پی ژل در مدت زمانی کوتاه باعث دائمی شدنش میشه؟

سلطانی
سلطانی
2 سال ها گذشته

سلام.حدودیکماه ونیم قبل، تزریق بوتاکس بصورت داشتم. الان هیچی ازش روی صورتم نمونده وهیچ شده. باید چه اقداماتی کنم ؟آیا این اتفاق عادی ست؟

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه