درمان میگرن با تزریق بوتاکس

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

کاربرد بوتاکس تنها در زمینه زیبایی نمی باشد، علاوه بر آن در موارد درمانی نیز کاربرد دارد. درمان میگرن با تزریق بوتاکس جزء کاربردهای درمانی بوتاکس می باشد. برای این درمان بیمار بایست شرایط مناسبی داشته باشد و هم چنین پزشک از تجربه کافی برخوردار باشد. تزریق بوتاکس بهتر است توسط متخصص پوست یا مغز و اعصاب انجام شود .

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

درمان میگرن با تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود ؟

بوتاکس در درمان سردرد های بزرگسالان مبتلا به میگرن کاربرد دارد. آنها حداقل 15 روز یا بیشتر در ماه و در هر بار 4 ساعت از  سردرد رنج می برند. درمان میگرن با تزریق بوتاکس در 7 ناحیه خاص سر و گردن انجام می شود. مجموعا در هر جلسه 31 تزریق انجام می گردد. درد تزریق بوتاکس کم است و همانند درد سایر تزریقات و یا نیش پشه می باشد و بیمار بعد از تزریق متوجه درد زیادی نخواهد شد.

در بوتاکس مفهوم درمان یعنی کنترل درد و الزاما درمان قطعی صورت نمی گیرد. در صورتی که تزریق بوتاکس به صورت مداوم انجام گیرد، بهبودی حاصل افزایش می یابد. لازم است از تمامی روند فرآیند بوتاکس که شامل مراحل و هزینه های آن می باشد، بیمار اطلاعات کافی داشته باشند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

  • جهت پخش نشدن بوتاکس، بیمار بایست 2 الی 4 ساعت به صورت نشسته یا ایستاده باشد.
  • 24 ساعت محل تزریق دستکاری و مالیده نشود.
  • بیمار 2 الی 3 ساعت بعد از تزریق عضلات مورد نظر را منبسط و منقبض کند.

توصیه ما به بیماران عزیز این است که توام با شروع درمان بوتاکس، استفاده از دارویی قبلی نیز ادامه داده شود. کاهش مصرف داروهای قبلی به مرور زمان و با افزایش اثر بخشی بوتاکس اتفاق خواهد افتاد.

بیمار بایست مطلع باشد که پس از شناسایی هر گونه فاکتوهای محرک سردرد شامل: ( مواد غذایی خاص، نور، سر و صدا و شلوغی های زیاد، اعتیاد به سیگار) آنها را کاهش دهد. جهت کنترل سردرد، مراجعه حضوری  هر 3 الی 4 ماه یکبار الزامی است..

کلینیک زیبایی بنیتا

( جوانسازی پوستپی آر پی لیزر موهای زائدتزریق بوتاکسمیکر ونیدلینگ )

 

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه