لیزر فرکشنال CO2

لیزر فرکشنال CO2

لیزر co2 معمولی حدوداً از 20 سال پیش به منظور رفع چین وچروک و از بین بردن فرورفتگی های صورت به کار می رفت ، اما دارای نواقص و عوارضی بود که منجر به ابداع تکنیک  لیزر فرکشنال CO2 گردید. ( جوانسازی )

لیزر فرکشنال CO2

در لیزر Co2  معمولی ، دوران نقاهت و قرمزی پوست گاهی تا 9 ماه نیز ادامه داشت و فرد مجبور به پانسمان موضع بود که این امر برای بیمار بسیار ناخوشایند بود .

لیزر فرکشنال CO2 به میزان چشمگیری دوره التیام و بهبودی پوست را کاهش داده و نیز عارضه های ناشی از لیزر در این تکنیک کمتر است . در این روش نور لیزر با شعاع کمتر و تعداد بیشتر تقسیم می گردد و در نتیجه میان شعاع های لیزری نواحی بسیار کوچکی از پوست سالم مانده و روند بهبود و ترمیم پوست سریع تر انجام می شود و در نهایت عوارض آن نیز کاهش می یابد .

مدت زمان هر جلسه لیزر فرکشنال CO2 و فواصل جلسات درمانی :

مدت زمان هر جلسه درمان بین 30 تا 45 دقیقه طول خواهد کشید و پس از گذشت 4 جلسه از درمان بر اساس تشخیص پزشک ، 6 تا 12 ماه استراحت به پوست داده و پس از آن دوباره یک دوره دیگر درمان را تکرار می نماییم .

کابردهای لیزر فرکشنال CO2 :

 • رفع اسکار آکنه و جوش
 • رفع چروک های ریز
 • از بین بردن اسکار ناشی از بریدگی یا سوختگی
 • رفع اسکارجراحی
 • اصلاح منافذ باز پوست
 • سفت کردن پوست
 • کم رنگ کردن یا رفع لکه هایی که در اثر بالا رفتن سن روی پوست به وجود آمده است .
 • برطرف نمودن چروک پلک
 • مزایای استفاده از لیزر فرکشنال CO2
 • بهبودی و التیام و استحکام پوست در هر جلسه قابل رویت است .
 • در مقایسه با تکنیک هایی که سابقاً استفاده می شد ، خطر بروز عوارض کاهش یافته است .

 

 

لیزر فرکشنال چگونه کار می کند؟

اشعه لیزر سوراخ های ریزی را در سطح پوست ایجاد می کند. اشعه فقط قسمت کوچکی از پوست را هدف قرار داده و بیشتر پوست را دست نخورده نگه می دارد. پوست سالم باعث تسریع تولید کلاژن و الاستین می شود. بنابراین بیماران می توانند حداقل برای شش ماه از مزایای پیشرفته آن بهره مند شوند.

کلاژن جدید باعث سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک آن می شود. به بیان دیگر گرما موجب ایجاد سوراخ های ریز در لایه های اصلی (سلول های فیبروبلاست) می شود، رطوبت پوست و سلول های زیرین آن از طریق فشار جذب می شود. ترکیب گرما و دی اکسید کربن نتایج بهتر و طولانی تر را ارائه می دهد.

چه کسانی کاندید خوب لیزر فرکشنال هستند؟

اگر نگران پوست ، بافت یا خطوط و چین و چروک ناهموار آن هستید، این روش درمانی برای شما مناسب است.  پوست های جوان تر نیز می توانند از تولید مجدد کلاژن بهره مند شوند.

این روش درمانی برای استحکام، بافت و کاهش علائم خطوط و چین و چروک، بهبودی علائم پیری طراحی شده است. کاندیدای مناسب فردی با رنگ پوست روشن تر است ، زیرا ممکن است افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر انواع خاصی از پوست و شرایط پزشکی هستند، خطر تغییر رنگ نامطلوب پوست را تجربه کنند.

لیزر خطوط نازک، چین و چروک، جای زخم آکنه، آبله مرغان، پوست آسیب دیده از آفتاب، لکه های قهوه ای، علائم مادرزادی را بهبود می بخشد.

اثرات لیزر چه مدت طول می کشد؟

نتایج ممکن است از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. به عوامل مختلفی از جمله سن ، ژنتیک ، خاصیت ارتجاعی پوست و درجه آسیب دیدگی از نور خورشید بستگی دارد.

با این حال می توانید با محافظت از پوست در برابر آفتاب و رعایت دستورات مراقبت از پوست، طول عمر نتایج را بهبود بخشید. استفاده مداوم از ضد آفتاب و کلاه های لبه دار کمک می کند تا سال ها نتایج لیزر را حفظ کنید

مراقبت پس از انجام لیزر فرکشنال CO2

کرم های تجویز شده را مرتب استفاده کنید .

دلمه هایی که ایجاد شده را دستکاری نکنید و بعد از آن که دلمه ها ریخت ، طولانی زیر آفتاب نمانید و از کرم ضد آفتاب مرتب استفاده کنید .

 

مقالات مرتبط

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه