مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی شامل کلیه فعالیت ها و اقداماتی است که بیمار بعد از عمل ابدومینوپلاستی را انجام میدهند. اقداماتی و مراقبت هایی که بعد از جراحی انجام می شود ؛ می تواند تا حد زیادی بر بهبود سریعتر بیمار و کوتاه تر شدن دوره نقاهت وی کمک کند. پوشیدن گن بعد از عمل ، رعایت نکات تغذیه ای ، حفظ بهداشت فردی ، مراقبت از درن ، نحوه خوابیدن و غیره از مواردی هستند که بیمار باید بعد از ابدومینوپلاستی  آنهارا رعایت نموده تا سریعتر به بهبودی کامل برسد.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم ، با هدف کوچک شدن شکم و حذف چربی های اضافه ی شکم انجام می شود . برای این که با مشکلات پس از جراحی مواجه نشوید باید مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی را جدی بگیرید .

در ابدومینوپلاستی ، با برداشتن چربی و پوست اضافی شکم ، ظاهر شکم زیبا تر شده و باعث می شود تا اعتماد به نفس بیمار نیز افزایش یابد .

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

  • در طی چند هفته اول از بلند کردن و جا به جایی اجسام سنگین خودداری نمایید .
  • توصیه می شود تا 6 هفته بعد از جراحی هیچ گونه فعالیت سنگین انجام ندهید .
  • بهتر است تا در زمان استراحت و خواب به صورت لمیده استراحت کنید و سر تان از بدن کمی بالا تر قرار بگیرد .
  • در عمل ابدومینوپلاستی ، بروز ورم و کبودی طبیعی است و نباید موجب نگرانی فرد شود . می توانید با مصرف آناناس و میوه های حاوی ویتامین C ، موجب سرعت بخشی به روند بهبودی شوید .  لازم به ذکر است که در ساعت اولیه صبح و بیدار شدن به طور طبیعی میزان ورم بیشتر است .
  • دارو ها به ویژه آنتی بیوتیک هایی که برای شما تجویز شده است را تا پایان دوره مصرف نمایید .
  • حداقل به مدت دو هفته رژیم کم چرب و کم نمک را رعایت نمایید .
  • ویزیت های دوره ای پزشک را به موقع و تا زمانی که پزشک صلاح دید ، ادامه دهید .
  • مراقب باشید تا پانسمان زخم خشک و تمیز باشد تا از بروز عفونت جلوگیری شود .
  • به منظور سرعت بخشی به بهبود زخم ها توصیه می گردد تا دست کم به مدت دو هفته از مصرف سیگار و نوشیدنی های الکل دار خودداری نمایید .
  • با رعایت مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی می توانید نتیجه مطلوبی از جراحی شکم دریافت نمایید .

خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی

به طور کلی عمل ابدومینوپلاستی یک جراحی کاملا تهاجمی است که بیمار بعد از آن نیاز به مراقبت های جدی دارد. بنابراین نحوه خوابیدن یکی از مراقبت های مهمی به شمار می رود که باید به آن توجه نمود. بعد از ابدومینوپلاستی باید حتما روی تخت خوابیده تا بلند شدن و نشستن شما راحت باشد. علاوه بر آن شما باید به صورت وی شکل V بخوابید و زانوهای خود را به داخل خم بگذارید. این کار باعث جلوگیری از کشیده شدن بخیه ها و درد می شود.
علاوه بر آن خوابیدن به پهلو بعد از ابدومینوپلاستی به هیچ عنوان توصیه نشده و حتما باید صاف بخوابید. .

تغذیه و فعالیت ها بعد از ابدومینوپلاستی

به طور کلی مهمترین مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی ، رعایت فعالیت هاست ؛به طور کلی باید بدانید که کلیه فعالیت هایی که باعث ایجاد کشیدگی یا فشار بر نواحی تحت جراحی می شود برای شما مضر است. ورزش کردن در روزهای ابتدایی ، پریدن ، تند راه رفتن و غیره از مواردی هستند که باید به آنها توجه نمود. علاوه بر آن تغذیه نقش مهمی در مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی داشته که باید به خوبی رعایت شود.
باید در طی دوره بعد از عمل ؛ برای جوش خوردن سریعتر زخم از مواد غذایی مغذی و مفید تر مانند غذاهای خانگی ، سوپ ، غذاهای کم نمک وکم روغن استفاده شود. در مقابل افزودن سبزیجات ، مایعات ، (آب مرکبات) و انواع ویتامین ها هم توصیه می شود.

 

مقالات مرتبط

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه