جراحی بینی مشاوره در واتس اپ

ژل لب

ژل لب

تزریق ژل لب : لب ها یکی از اجزاء صورت می باشد که زیبا بودن آن تاثیر بسزایی در جذابیت چهره دارد، به همین علت افرادی که دارای لب های باریک هستند به دنبال راه حل مناسبی برای برجسته کردن لب خود هستند.

باید بگوییم یکی از پرطرفدارترین و ایمن ترین روش های برجسته کردن لب ، تزریق ژل می باشد، اما افراد بهتر است پیش از اقدام به تزریق ژل به لب اطلاعاتی داشته باشند تا دچار مشکلی نشوند.

 

 

تزریق ژل لب چگونه می باشد؟

برای تزریق ژل به لب پزشک پس از معاینه مقدار مشخصی از بهترین نوع ژل را تهیه نموده و پس از ضد عفونی کردن ناحیه تحت درمان در نقاط مشخصی تزریق می کند.

مدت زمان تزریق حدود 15 الی 20 دقیقه می باشد و نتیجه حاصل از آن آنی می باشد.

بهتر است بدانید که برای تزریق ژل به لب سه نوع ژل در بازار وجود دارد که عبارتند از ژل های موقتی ، ژل های دائمی و ژل های نیمه موقتی که بهترین آن ها ژل های موقتی می باشد که از هیالورونیک اسید که در بافت بدن نیز وجود دارد تهیه شده و به همین علت ایجاد حساسیت یا آلرژی نمی کند.

 

 

نکات موثر در مطلوب بودن نتیجه تزریق ژل لب

افراد ممکن است از روش تزریق ژل به لب های شان تجارب متفاوتی داشته باشند برخی کاملاً از آن راضی بوده و انجام این روش جوانسازی پوست را به دیگران نیز پیشنهاد می دهند و برخی دیگر به دلیل عدم دریافت نتیجه رضایت بخش به هیچ عنوان انجام آن را به افراد پیشنهاد نمی کنند.

دلیل دریافت نتیجه های مختلف از روش تزریق ژل لب مراجعه به کلینیک های متفاوت و میزان مهارت و وجدن کاری پزشکی است که این روش جوانسازی پوست را انجام می دهد.

چنانچه پزشک مهارت لازم برای انجام این روش را نداشته یا از بهترین برند ژل موجود برای تزریق بهره نگیرد بدیهی است که نتیجه به دست آمده مطلوب نخواهد بود.

 

 

نکات زیر در حین تزریق ژل به لب ها باید مورد توجه قرار بگیرند:

 • برای اطمینان از عدم وجود اختلال عملکردی ، لب ها باید قبل از تزریق به دقت بررسی شوند تا اگر اختلالی در آن ها وجود داشت برطرف شده و سپس تزریق ژل انجام شود.
 • فرم لب ها باید با توجه به سایز اولیه آن ها، ابعاد صورت، میمیک و دینامیک لب انتخاب شده و از تزریق بیش از حد به طوریکه موجب غیرطبیعی به نظر آمدن لب ها شود خودداری کرد.
 • تزریق به نواحی دو طرف لب به نحوی که مرکز آن مورد توجه قرار نگیرد اشتباه است.
 • طبق اصول زیبایی شناسی لب بالایی باید 20 درصد نسبت به لب پایینی کوچک تر بوده و عقب تر از آن باشد.
 • کیفیت مارک و برند ژل در نتیجه آن تاثیر بسیار زیادی داشته و باید گفت که بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب ها، ژل های هیالورونیک اسید می باشند.

مزایای تزریق ژل لب

 1.  غیرتهاجمی بوده و انجام آن عوارض خاصی به جز بروز کمی التهاب، ورم و کبودی برای فرد به دنبال ندارد.
 2. با انجام این روش حجم لب به خوبی قابل کنترل بوده و به همین دلیل می توان به نتایج رضایت بخشی از آن دست یافت.
 3. با اینکه نتایج حاصل از این روش به طور همیشگی در فرد باقی نخواهد ماند اما ماندگاری آن قابل قبول است.
 4. فرورفتگی ها را به ایمن ترین شکل ممکن رفع کرده و موجب افزایش حجم لب ها می شود.
 5. ماده هیالورونیک اسید در بدن خود افراد به طور طبیعی وجود دارد به همین علت تزریق ژل لب که متشکل از ترکیبات هیالورونیک اسید است هیچگونه عارضه و واکنش آلرژیکی در فرد ایجاد نخواهد کرد.

 

 

تزریق ژل به لب درد داره؟

باید بگوییم برای اینکه بیمار هنگام تزریق ژل دردی احساس نکند پزشک از بی حس کننده در لب ها استفاده می نماید.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب به شرح ذیل می باشد:

بعد از تزریق ژل ممکن است احساس درد داشته باشید یا دچار تورم و قرمزی شوید که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

در صورتی که پزشک برای تان دارویی تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.

تا چند دقیقه پس از تزریق گاز استریل بر روی لب های خود قرار دهید تا هیچ ارتباطی با فضای خارج نداشته باشد.

با توجه به مشاوره و نظر پزشک لب خود را پس از تزریق ماساژ دهید.

عوارض تزریق ژل به لب چیست ؟

باید به افرادی که درباره عوارض تزریق ژل به لب سوال می کنند بگوییم در صورتی که برای تزریق به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت کنید دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد.

 

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل به لب

برای اینکه بهترین نتیجه از این روش زیبایی به دست آمده، دوران نقاهت آن به بهترین نحو ممکن سپری شده و احتمال بروز عارضه ناشی از تزریق ژل به حداقل میزان ممکن برسد لازم است تا فرد متقاصی بعد از تزریق نکات و دستورالعمل های ذیل را رعایت نماید:

 • در ابتدا باید بگوییم که اگر تزریق ژل به لب ها در یک کلینیک معتبر با ژل های استاندارد و ابزار استریل و توسط پزشکی انجام شود که بر تکنیک های تزریق اشراف دارد. عارضه خاصی جز مقداری التهاب، تورم و کبودی برای فرد به همراه نخواهد داشت.
 • به مدت 24 ساعت از رژ لب و سایر لوزام آرایشی بر روی لب ها استفاده نکنید زیرا نه تنها استفاده از این مواد احتمال بروز عفونت در لب ها را افزایش می دهد بلکه ممکن است در اثر استفاده از این مواد، به لب ها فشار وارد شده و مواد تزریق شده در آن ها جابجا شود.
 • از انجام ورزش های سنگین، فعالیت های طاقت فرسا، قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور مستقیم خورشید، مصرف مشروبات حاوی الکل و همچنین رفتن به سونای بخار و خشک خودداری کنید.

دیگر مراقبت های بعد از تزریق ژل به لب عبارتنداز:

 • تا 72 ساعت ناحیه ای که به آن تزریق انجام شده است را ماساژ ندهید و دستکاری نکنید. زیرا همانطور که گفتیم این کار موجب جابجایی ماده شده و نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
 • از خوردن غذاهای سفت و جویدنی به مدت 72 ساعت خودداری کرده و به منظور کاهش تورم و کبودی ناشی از تزریق ، آبمیوه های طبیعی، میوه جات و سبزیجات تازه میل نمایید.
 • برای کاهش سریع تر کبودی در روزهای اول از کمپرس سرد استفاده کنید. همچنین باید بگوییم که مصرف آناناس و قرص های ویتامین C نیز در کاهش هر چه سریع تر کبودی موثر هستند.
 • به دلیل وجود تورم در لب ها ممکن است احساس کنید که لب های تان شکل مطلوبی نداشته و تقارن ندارند؛ در این صورت نگران نشده و تا برطرف شدن کامل تورم درباره نتیجه تزریق قضاوت نکنید.
 • یکی از دغدغه و سوالات افراد در رابطه با تزریق ژل در مورد نحوه خوابیدن است؛ بهتر است به پشت و طاقباز خوابیده و برای هرچه سریع تر فروکش کردن تورم در زیر سرتان چند بالشت قرار دهید.
 • برای جلوگیری از غلت زدن به هنگام خواب و خوابیدن به روی شکم در اطراف خود چند بالشت بگذارید.
 • از خوردن غذاهای پر نمک و پر ادویه که موجب تشدید تورم لب ها می شوند بپرهیزید.

هزینه تزریق ژل لب چقدر می باشد؟

هزینه تزریق ژل با توجه به دستمزد بهترین پزشک زیبایی ، نوع و مقدار ژل تزریقی ، جلسات معاینه ، هزینه داروها و غیره تعیین می شود.

Call Now Button