تزریق بوتاکس

یکی از راه های جوان ماندن و داشتن پوستی بدون چین و چروک یا خطی اضافه استفاده از روشی به نام تزریق بوتاکس است. روش کار و نتایج خلق شده از تزریق کردن ماده بوتاکس به طور کامل با تزریق ژل تفاوت دارد ، اما بسیاری از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه آن ها را یکی می دانند و از پزشکان خود سوال می پرسند که کدام یک از این روش ها موثر تر و بهتر است. از همین رو ما تصمیم گرفتیم در این مقاله از سایت کلینک بنیتا بهترین کلینیک زیبایی پوست و مو و جوانی تهران قصد داریم به توضیح این روش و تفاوت های آن با روش تزریق فیلر بپردازیم. 

تزریق بوتاکس

مکانیزم تزریق بوتاکس 

بوتاکس تاکنون قوی ترین ماده ساخته شده توسط بشر می باشد. اگر حتی یک میلیونیم آن وارد بدن شود قادر است کشنده باشد. این سم می تواند تمام ماهیچه ها را فلج کند اما امروزه از تزیق آن به پوست برای درمان حدودا 50 بیماری استفاده می شود و مخصوصا تزریق بوتاکس برای زیبا سازی بدن به ویژه صورت دارای کاربرد های زیادی می باشد. برای فعالیت و آغاز انقباض باید از اعصاب دستور گرفته شود. دستور عصب توسط ماده ای شیمیایی به نام استیل کولین به ماهیچه ارسال می شود لذا بوتاکس از ترشح ماده جلوگیری کرده و عمل ماهیچه ها موقتا قطع می شود و به این صورت عضله دیگر انقباض پیدا نمی کند و دچار ضعف خواهد شد. فلج شدن عضله همیشگی نخواهد بود و اثر بوتـاکس تنها 2 الی 6 ماه باقی خواهد ماند و بعد از این مدت استیل کولین مجددا ترشح می شود و عضله انقباض پیدا می کند و به حرکت در می آید .

بهترین زمان برای تزریق بوتاکس !

با توجه به توصیه های پزشک با تجربه و ماهر ، تزریق بوتاکس برای افراد بالای 18 سال مناسب می باشد. بسیاری از افراد در سن 30 سالگی برای تزریق مراجعه می کنند و برخی دیگر در اواسط دهه دوم زندگی ، البته جالب است بدانید که زمان تزریق برای هر شخصی متفاوت بوده و با توجه به نوع پوست افراد و توسط پزشک مشخص خواهد شد. در برخی از زیبا جویان که از عضلات صورتشان بسیار به کار میگیرند ، احتمال بروز چین و چروک افزایش پیدا می کند ، در نتیجه توصیه می شود این دسته افراد سریعا برای تزریق و بهبود این علائم به پزشک مراجعه کنند. اما برخی از زیبا جویان سبک زندگی بسیار سالمی را دنبال می کنند و هرگز در مدت زمان های طولانی در معرض نور مضر آفتاب قرار نمی گیرند. همچنین این دسته از زیبا جویان از مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل می پرهیزند ، در نتیجه بهتر است این افراد در اواسط دهه دوم زندگی خود برای تزریق مراجعه کنند.

تزریق بوتاکس برای کدام نواحی بدن توصیه می شود ؟

مناسب ترین قسمت برای تزریق کردن ماده بوتاکس ، پیشانی است که می توان خطوط عمیق در بین دو ابرو را به وسیله ی آن رفع نمود. با استفاده از بوتاکس می توان خطوط ایجاد شده در زیر چشم را نیز از بین برد و همچنین می توان ابروها را نیز بالا کشید که مورد توجه بسیاری از خانم ها است. بوتاکس به منظور بر طرف نمودن خطوط اطراف لب ، خط خنده و خط زیر و گوشه لب هم نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید بوتاکس  به میزان کم مورد استفاده شود . فردی که عمل تزریق بوتـاکس را انجام می دهد هم باید مورد توجه قرار بگیرد لذا باید فردی مجرب این پروسه را انجام دهد.

چه تفاوتی میان تزریق فیلر و بوتاکس وجود دارد ؟

هر دو این پروسه ها جنبه زیبایی و جوانسازی پوست را دارند و به منظور رفع چین و چروک های صورت بکار گرفته می شوند ، در صورتی که مکانیزم و محتوای هر دو متفاوت است. در فرآیند تزریق بوتاکس با شل شدن ماهیچه ها خطوط و چین و چروک کاهش پیدا کرده ، در صورتی که تزریق فیلر یا ژل آن ها را به طور کامل از بین می برد. میزان ماندگاری فیلر ها کمی بیشتر از بوتاکس است و با تزریق فیلر کمی با افزایش حجم محل تزریق مواجه خواهید شد. انتخاب یکی از این تکنیک ها برای شما عزیزان باید تنها توسط پزشک متخصص صورت گیرد تا نتیجه ای عالی و فوق العاده را به همراه داشته باشد.

تزریق بوتاکستزریق بوتاکس

اقدامات قبل و بعد از تزریق بوتاکس به شرح ذیل می باشد

 • بیمار بهتر است به مدت سه روز قبل از مراجعه برای جوانسازی پوست با بوتاکس از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کند.
 • به مدت یک هفته از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز نماید.
 • بانوان بدون آرایش صورت برای تزریق بوتاکس مراجعه کنند.
 • در روزهای نزدیک مراجعه به کلینیک جهت تزریق کردن بوتاکس از مصرف چای خودداری کنید.

⭐ تزریق بوتاکس به گردن برای جلوگیری از بروز چین و چروک

مراقبتهای بعد از جوانسازی 

 • بیمار به مدت 7 ساعت پس از جوانسازی با بوتاکس از خوابیدن خودداری کند چرا که باعث حرکت بوتاکس در زیر پوست می شود.
 • بیمار به این نکته توجه داشته باشد که تا حد ممکن از خم کردن سر و پایین آوردن آن خودداری کند.
 • تا ده روز از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب جدا خودداری کنید و از رفتن به حمام داغ و سونا اجتناب نمایید.
 • بعد از تزریق بوتاکس از خوردن نوشیدنی های داغ جدا خودداری کنید.
 • به این نکته توجه داشته باشید که از دست زدن و ماساژ دادن ناحیه تحت درمان جدا خودداری کنید.
 • تا سه روز پس از تزریق از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • به مدت یک هفته بعد از جوانسازی از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • تا 4 ساعت پس از جوانسازی پوست با بوتاکس از شستن صورت خودداری کنید.
 • از انجام لیزر تا دو هفته بعد خودداری کنید.
 • در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس دچار خارش شدید شدید سریع به پزشک خود مراجعه نمایید.
 • به مدت سه روز بعد ، از انجام فعالیت های سنگین جدا خودداری کنید.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس زیر بغل در کلینیک بنیتا در تهران

یکی از کاربرد های مهم بوتاکس جلوگیری از تعریق زیاد و درمان آن می باشد به گونه ای که این پروسه می تواند برای کسانی که بیش از اندازه عرق می کنند یا از عرق کردن در فصل تابستان متنفر هستند نوعی درمان کمک کننده و ایده آل محسوب شود. سازمان غذا و داروی ایلات متحده آمریکا تزریق این ماده را برای درمان تعریق زیاد تایید کرده و افراد می توانند برای جلوگیری از تشدید یافتن این مسئله از بوتاکس استفاده کنند. در بدن تمامی ما انسان ها نوعی ماده شیمیایی وجود دارد که غدد لنفاوی را تحریک می کنند. سم بوتاکس از طریق مسدود ساختن این ماده مانع از فعال شدن این غدد شده و به این ترتیب تعریق را برای مدت زمان کوتاهی کاهش می دهد. چرا که اثر بخشی این ماده برای کاهش تعریق به مدت 4 الی 12 ماه می باشد و باید در طول سال تمدید شود.
هزینه درمان تعریق با تزریق بوتاکس نیز به علل مختلفی بستگی دارد. میزان بوتاکس ، نوع ماده مورد استفاده ، ناحیه تحت درمان ، دستمزد پزشک و موارد این چنینی دیگر از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت این فرایند درمانی می باشد. به طور معمول برای تعریق زیر بغل به هر طرف تنها 50 واحد ماده بوتاکس تزریق می شود که جمعا برای درمان تعریق 100 واحد به زیر بغل بیمار تزریق می شود. میزان مورد نیاز بوتاکس برای درمان تعریق در کف دست ها و پا ها یا دیگر نقاط بدن با توجه به نظر و تشخیص پزشک متفاوت می باشد. از همین رو هزینه ها در هر متقاضی بسته به عوامل مختلفی متغییر می باشد. علاوه بر آن نیز باید به یاد داشت که تزریق این ماده به پوست اثر بخشی موقتی دارد و باید مجددا تزریق صورت پذیرد.

تزریق بوتاکس

سوالات متداول تزریق بوتاکس و پاسخ متخصصین مجرب پوست

افراد در هنگام مراجعه به کلینیک زیبایی بنیتا سوالات بسیاری در رابطه با بوتاکس از کادر درمانی آن می پرسند. برای اطلاع از شایع ترین این سوالات ادامه مقاله را بخوانید.

 • امکان از بین بردن چین و چروک های عمیق با این روش وجود دارد ؟

باید بگوییم که این روش یک تزریق سطحی بوده و تنها قادر به رفع چین و چروک هایی است که در سطح پوست وجود دارند، بنابراین نمی توان با تزریق بوتاکس چین و چروک های عمیق را از بین برد. برای درمان چین و چروک های عمیق می توانید اقدام به انجام تزریق ژل نمایید که کادر درمانی کلینیک زیبایی بنیتا به بهترین نحو به انجام آن می پردازند.

تزریق بوتاکس

 • آیا امکان ورود بوتاکس به جریان خون وجود دارد ؟

در صورتی که کلینیک زیبایی مطمئنی را برای انجام این روش انتخاب نکنید، ممکن است ماده بوتاکس وارد رگ شده و در فرد عوارض سیستمیک ایجاد نماید. با اینکه برای تزریق بوتاکس ، میزان بسیار اندکی از بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت ورود به خون، عوارض شدیدی را به همراه نخواهد داشت اما پزشک باید تمام دقت خود را به کار گیرد تا بوتاکس فقط به عضله تزریق شود.

 • آیا تزریق بوتاکس به طور مداوم موجب فلج شدن همیشگی عضلات خواهد شد ؟

به هیچ عنوان امکان بروز این اتفاق وجود ندارد. افراد باید به این نکته توجه کنند که تزریق بوتاکس به طور مداوم، تنها موجب می گردد که مقاوت عضله مورد نظر نسبت به این ماده شده و اثرپذیری آن کم شود، به طوریکه تزريق بوتاکس تاثیر دفعات اول را بر عضله نخواهد داشت.

⭐ تزریق فیلر خط خنده و بوتاکس در کلینیک بنیتا در تهران

عوارض تزریق بوتاکس چیست ؟

برخی از افراد که برای جوانسازی پوست با بوتاکس مراجعه می کنند این سوال را می پرسند که این روش درمانی چه عوارضی دارد؟ باید پاسخ دهیم در صورتی که برای انجام بوتاکس به یک کلینیک زیبایی مجهز و پزشک با تجربه مجرب کنید و اقدامات قبل و بعد از آن را رعایت کنید به هیچ وجه عارضه ای برای شما ایجاد نمی شود و بهترین نتیجه را از این روش درمانی به دست خواهید آورد.

هزینه تزریق بوتاکس در تهران چقدر می باشد ؟

هزینه بوتاکس کردن در تهران با توجه به دستمزد بهترین پزشک ، میزان بوتاکس تزریقی و نوع آن ، ناحیه تحت درمان و غیره تعیین می شود. به این نکته توجه داشته باشید که به خاطر هزینه کمتر به هر کلینیک زیبایی مراجعه نکنید و ابتدا درباره آن تحقیق کنید. 

مقالات مرتبط

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه