جراحی بینی مشاوره در واتس اپ

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک : با زیادتر شدن سن ، خصوصیت ارتجاعی پوست کاهش پیدا می کند و چین و چروک ها و خطوط ، به تدریج اطراف پوست پلک مشاهده می شود.

برای رفع مشکلاتی که به علت از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست به وجود می آید انجام جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی بهترین روش است .

مشکل بارز در ناحیه پلک ،  افتادگی پلک بالا و پف زیر چشم است .

بیماران باید توجه داشته باشند که پف زیرپلک پایین میتواند به دلیل بیماری های متابولیکی مانند کم کاری یا پرکاری تیروئید نیز باشد.

برای تشخیص علت پف زیر چشم بهتر است به یک کلینیک زیبایی خوب مراجعه کنید تا اگر پف زیر چشم به علت بیماری مابولیکی است درمان شود و اگر هم به علت مشکل پوست پلک است بلفاروپلاستی یا جراحی پلک انجام شود.

کاربرد دیگر جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی کمتر کردن چین و چروک های سطحی اطراف چشم نیز است.

متقاضیان جراحی زیبایی پلک باید به این نکته توجه داشته باشند که انجام عمل زیبایی پلک ، سیاهی دور چشم ها و گودی زیر چشم  را از بین نمی رود.

جراحی زیبایی پلک

عمل زيبايي درشت كردن چشم

اپیکانتوپلاستی یا جراحی پلک گوشه داخلی و کانتوپلاستی یا جراحی پلک گوشه خارجی ، دو عمل زیبایی مکمل برای چشم ها می باشند.

اپیکانتوپلاستی عمل زیبایی مناسبی برای درشت کردن چشم و نسبت به کانتوپلاستی محبوبیت بیشتری دارد.

کانتوپلاستی جراحی است که انتهای چشم را به سمت بالا می کشد .

به همین دلیل کمی  چهره فرد را عصبانی نشان دهد .

 چهره هایی مهربان بیشتر دلنشین هستند به همین دلیل امکان دارد انجام کانتوپلاستی باعث واکنش منفی از طرف اطرافیان شود ، همچنین این نوع عمل محبوبیت زیادی در بین مردم ندارد.

اگر هدف شما فقط درشت تر کردن چشم است عمل اپیکانتوپلاستی به شما پیشنهاد می شود.

جراحی پلک موجب افزایش سایز چشم نمی شود و برای تغییرات در چشم ها نیاز است که یکی جراحی هایی که در بالا توضیح داده شد است را انجام دهید .

 

جراحی زیبایی پلک

 

اقدامات قبل از جراحی زیبایی پلک

 • بعد از اینکه متوجه وجود ایرادات ظاهری در پلک های تان شده و اطمینان حاصل کردید که کاندید مناسبی برای انجام این جراحی زیبایی هستید به عنوان اولین اقدام باید یک کلینیک زیبایی خوب را با انجام تحقیقات دقیق انتخاب کنید.
 • پزشک برای اینکه بفهمد شما چه انتظاراتی از بلفاروپلاستی داشته، انتظاراتتان معقول بوده و قابل انجام هستند یا خیر از شما در رابطه با توقعاتتان می پرسند که باید به طور شفاف به ایشان پاسخ دهید.
 • پزشک برای اینکه مشکلات موجود در پلک ها را به طور دقیق شناسایی کرده و بتواند این مشکلات را بدون کوچکترین نقصی برطرف کند یکسری عکسبرداری ها را برای افراد تجویز می کند که انجام آن ها ضرورت دارد.
 • برای اینکه در حین جراحی پلک مشکلی برای فرد پیش نیامده  و بعد از آن عوارضی در فرد ایجاد نشود لازم است تا وضعیت سلامت بیمار به دقت بررسی شود؛ به همین منظور پزشک از فرد در رابطه با بیماری هایی که قبلاً به آن ها ابتلا داشته یا در حال حاضر به آن ها مبتلا است می پرسد و آزمایشاتی را نیز برای او تجویز می کند.
 • افراد باید از استنشاق دود، مصرف دخانیات و مواد حاوی نیکوتین خودداری نمایند زیرا در روند ترمیم زخم و بخیه ها اختلال ایجاد کرده، روند بهبودی را کند کرده و از میزان اکسیژن خون می کاهد.
 • برخی از داروها همچون آسپرین موجب کاهش میزان غلظت خون شده و ممکن است منجر به خونریزی در حین جراحی پلک شوند لذا به مدت 2 هفته قبل از جراحی از مصرف این داروها دست بکشید.
 • برای اینکه در حین جراحی مواد موجود در معده به دهان بازنگشته و راه تنفس افراد را مسدود نکنند باید شب قبل از جراحی یک غذای سبک میل کرده و به مدت 8 ساعت پیش از آن چیزی نخورند.

 

جراحی زیبایی پلک

 

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

 • بعد از جراحی پلک برای رفع خشکی چشم ها مقداری پماد بر روی آن ها مالیده می شود که ممکن است موجب تاری دید شود.
 • در صورت بروز التهاب، تورم و کبودی در اطراف محل بخیه ها نگران نشوید زیرا کاملاً طبیعی می باشد.
 • از نگاه کردن به تلویزیون، خواندن کتاب و انجام فعالیت هایی که به چشم ها فشار آورده و موجب خشکی آن ها می شوند بپرهیزید.
 • احساس درد بعد از بلفاروپلاستی طبیعی بوده و برای تسکین آن می توانید از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • ممکن است دچار سرگیجه شوید، در این صورت بهتر است از راه رفتن امتناع کرده و بنشینید. این سرگیجه ناشی از اثر مواد بیهوشی است.
 • وجود سدیم در نمک موجب افزایش و تشدید تورم پلک ها می شود لذا از خوردن غذاهای پرنمک پرهیز نموده و در عوض غذاهای پرفیبر بخورید.

هزینه جراحی زیبایی پلک

مهم ترین عامل در تعیین هزینه دستمزد جراح پلک است .

جراح پلک دستمزد متفاوتی برای انجام جراحی پلک بالا یا جراحی پلک پایین دریافت می کند.

همچنین انجام جراحی همزمان بر روی پلک پایین و پلک بالا نیز هزینه متفاوتی دارد .

به همین دلیل در ابتدا باید پلکی که نیاز به جراحی دارد مشخص شود و سپس هزینه گفته شود .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button