جراحی پلک

جراحی پلک

بر اساس علم زیبایی ‌شناسی، چشم‌ها از  مهم ‌ترین بخش های صورت هستند. چشم‌ ها در بسیاری موارد نشان ‌دهنده سن فرد و حتی منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی نیز می ‌باشند. متاسفانه چشم ها و پلک ها زود تر از سایر اعضا پیر خواهند شد. به جراحی پلاستیک پلک ها، جراحی پلک می گویند.

بلفاروپلاستی به منظور جوانسازی و برای برداشتن پُف پلک‌ها و پوست اضافی آنها طراحی شده و هدف اصلی آن جوان ساختن چهره افراد است.

جراحی پلک

چه کسانی جراحی جراحی پلک انجام می دهند ؟

بهترین مخاطبان جراحی پلک کسانی هستند که حداقل 35 سال سن دارند و آویزان شدن پوست پلک یا پُف زیر چشم باعث تغییرات نا خوشایند در چهره آن ‌ها شده است. در این جراحی نیاز است که فرد، بدنی سالم داشته باشد و بیماری خاصی در او نباشد. همچنین باید انتظارات واقع ‌بینانه و معقول از عمل جراحی و نتایج آن داشته باشیم. به این دلیل مشاهده تصاویر قبل و بعد بیماران مشابه کمک زیادی خواهد کرد.

معمولا جراحی پلک به صورت سر پایی انجام می شود و نیازی به بستری شدن ندارد. تقریبا همیشه جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود. در موارد بسیار استثنایی بسته به وضعیت بیمار و در صورت صلاح دید پزشک، ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش گردد.

اقدامات قبل از جراحی پلک

قبل از جراحی پلک یک معاینه دقیق چشم ضروری است. تعیین قدرت بینایی ، بررسی وضعیت لایه اشکی، بررسی حرکات چشم واعصاب حرکتی و حسی چشم و صورت، بررسی وضعیت ابروها وقرینه بودن آنها از جمله اقداماتی است که باید انجام شوند. در صورت وجود بیماری خاص یا حساسیت دارویی یا مصرف داروی خاص باید به پزشک معالج اطلاع داده شود. قبل از عمل باید وضعیت سیستمیک شخص بررسی شود. آزمایشات خون مورد نیاز انجام شود. در صورت تشخیص بیماری خاص باید بررسی و در صورت نیاز با متخصص مربوطه مشاوره شده و تحت درمان قرار گیرد.

اقدامات بعد از جراحی پلک

بعد از جراحی پلک محل برش و بخیه ها با پماد چرب می شود و نیازی به پانسمان و بسته شدن چشم نیست.

پس از آن که اثر داروی بی حس کننده از بین رفت، ممکن است احساس کنید که پلک ها تحت کشش و دردناک هستند. این حالت معمولا بسیار کم بوده و با مصرف مسکن های معمولی بر طرف می شود. پس از عمل 24 تا 48 ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید.

سر را بالا نگه دارید. برای خوابیدن هم چند بالش زیر سرتان بگذارید، این اقدامات به کنترل ورم و کبودی محل عمل کمک زیادی می کند.

در هفته های اول پس از عمل ممکن است ریزش اشک، حساسیت به نور و تغییرات گذرای بینایی ( مثل تاری دید یا دوبینی ) ایجاد شود که به تدریج بر طرف می شود.

بخیه ها معمولا 5 تا 7 روز پس از عمل برداشته می شود.  پس از برداشتن بخیه ها تورم پلک ها کم کم فروکش می کند و فرد ظاهر بهتری پیدا می کند.

 

کلینیک زیبایی بنیتا

( جوانسازی پوستپی آر پی لیزر موهای زائدتزریق بوتاکسمیکر ونیدلینگ )

 

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه