سابسیژن

سابسیژن روشی موثر جهت رفع جای جوش و انواع مختلف اسکار است. آکنه یک ضایعه پوستی است که بنا به دلایل مختلفی همچون قرارگیری در سن بلوغ، تغذیه نادرست، وراثت و غیره در افراد پدیدار شده و موجب نازیبایی آن ها می شود. این روش یکی از بهترین تکنیک های جوانسازی پوست می باشد. در برخی از افراد جای این جوش ها و آکنه ها به دلیل دستکاری کردن آن ها یا به طور خودبخودی بر صورت و قسمت های مختلف بدن اشخاص باقی می ماند که امری ناراحت کننده برای آن ها بوده و کاهش اعتماد بنفس را برای بسیاری از افراد به دنبال خواهد داشت. این افراد می توانند با مراجعه به کلینیک بنیتا بهترین مرکز فوق تخصصی پوست ، مو ، لیزر و جراحی های زیبایی تهران این مشکل را طی کنند. 

 

سابسیژن

 

سابسیژن چیست ؟

برای درمان جای جوش می توان از روش های مختلفی همچون میکرونیدلینگ ، پی آر پی، لایه برداری با لیزر یا لایه برداری شیمیایی بهره گرفت که تمامی این روش های جوانسازی به طور کاملاً تخصصی و حرفه ای در کلینیک زیبایی بنیتا صورت می پذیرد. سابسیژن در تهران نیز یکی از روش های ایمن، ساده و سریع برای درمان جای جوش است که نتایج درخشانی را به دنبال خواهد داشت.  در این روش پیوندهایی که زخم ها را در خود نگه داشته اند با تکنیک های مخصوصی که انواع مختلفی نیز دارند از بین می روند. در این روش پزشک متخصص سوزن های بسیار ریز و ظریف را به منظور درهم شکستن رشته های فیبروتیک بکار می برد. رشته های فیبروتیک موجب اتصال بافت های زیرین به زخم می شوند. در چنین حالتی تارهای فیبروتیک آزاد شده و بهبود زخم، موجب تشکیل کلاژن های جدید می شود و به این ترتیب جای زخم بهبود می یابد.

مزایای سابسیژن

 1. ایجاد نتایج درمانی عالی
 2. قابلیت استفاده در انواع مختلف پوست
 3. داشتن دوره نقاهت کوتاه مدت
 4. قابل انجام در تمام فصول سال
 5. امکان انجام این فرایند به صورت همزمان ، با روندهای جوانسازی دیگر

 

 

سابسیژن برای چه افرادی مناسب است ؟

برای اینکه بدانید این روش درمانی برای شما مناسب است یا خیر باید به یک کلینیک زیبایی خوب مراجعه نموده و تحت بررسی و مشاوره جوانسازی قرار بگیرید. با این حال می توان گفت که افرادی با مشکلات زیر بهترین کاندیدا برای سابسيژن می باشند:

 • لکه های پوستی ناشی از آفتاب
 • سلولیت
 • گرافت های پوستی فرورفته
 • خط خنده عمیق
 • جای زخم های فرورفته عمیق و وسیع
 • چین و چروک های عمیق

سابسیژن برای چه کسانی مناسب نیست؟

 1. عفونت ویروسی یا باکتریایی فعال
 2. اسکار چکشی
 3. افرادی با سابقه زخم های کلوئید یا هیپرتروفی
 4. اختلالات لخته شدن خون یا خونریزی

تعداد جلسات مورد نیاز انجام سابسیژن در کلینیک بنیتا

پیش از معاینه بیمار نمی توان تعداد جلسات دقیقی را برای وی تعیین نمود. عوامل متعددی بر تعیین جلسات مورد نیاز برای سابسيژن موثر هستند که مهم ترین آن ها شدت اسکار و میزان عمق آن است. به طور کلی می توان گفت که در بیشتر افراد نتیجه مثبت بعد از 2 الی 3 جلسه قابل مشاهده خواهد بود.​

به یاد داشته باشید برای انجام این کار این موارد را رعایت کنید:

 • قبل از سابسیژن صورت خود را شسته و آرایش نداشته باشید.
 • در مواردی چون بارداری ، شیردهی یا ابتلا به بیماری خاص ، قبل از درمان پزشک را مطلع نمایید.

روند سابسیژن در تهران 

در این روش جوانسازی پوست ، پس از ضدعفونی کردن پوست ، برای بی حس کردن موضع ، از تزریق بی حسی به زیر پوست یا پماد بی حسی ، استفاده می شود. نواحی چال افتادگی به کمک ماژیک و از طریق خط کشیدن دور آن ها ، توسط متخصص پوست مشخص می شوند. در مشکلات پوستی مانند آکنه ، جوش های عمقی یا آبله مرغان ، بافت داخلی پوست به سبب چسبندگی زیر این نواحی ، به سمت داخل کشیده می شود و سفت می گردد. روند بازسازی پوست به سبب این بافت سفت شده ، با مشکل مواجه شده و این امر موجب می شود ، که ظاهر پوست فرو رفته به نظر برسد. در سابسیژن ، سوزن های بسیار ریزی برای از بین بردن این بافت های سفت و منسجم ، وارد پوست می شود. پس از فروپاشی این بافت ها ، لایه اپیدرم پوست به منظور کلاژن سازی برای پر کردن و ترمیم جای فرو رفتگی پوست ، تحریک می شود.

موارد زیر را بعد از انجام پروسه سابسیژن رعایت کنید !

 • از لمس کردن محل جراحی شده بپرهیزید ، زیرا می تواند سبب بروز عفونت در شما شود.
 • در صورتی که این پروسه در نواحی همچون صورت استفاده شده است ، با توجه به توصیه پزشک می توانید با گذشت یک الی دو روز استحمام کنید.
 • خیس شدن و مرطوب باقی ماندن محل تحت درمان در یک الی دو روز ابتدایی ممنوع می باشد.
 • به منظور کاهش هر گونه التهاب و تورم می توانید از کمپرس های سر استفاده کنید.
 • با گذشت 4 ساعت می توانید فعالیت های روزانه خود را مجدد آغاز کنید.
 • هر گز محل زخم را لمس نکنید.
 • از محصولات آرایشی به مدت دو الی سه روز استفاده نکنید.
 • بهتر است بدانید که استفاده از ضد آفتاب های مناسب پوست بعد از انجام سابسیژن مانعی ندارد.
 • حتما پس از استحمام لایه نازکی از وازلین را به پوست خود بمالید.

 

سابسیژن

 

روش های انجام سابسیژن در تهران

 • با استفاده از سوزن نوکور

از این سوزن ها برای از بین بردن اسکارهای کوچک و سطحی استفاده می شود. پزشک با وارد کردن سوزن نوکور نیزه شکل به بافت های زیر پوست ، آن را به صورت متناوب حرکت می دهد و از این طریق بافت های فیبروتیک ، را از بین می برد. از آن جایی که این روش درمانی ممکن است ، عوارض ناخواسته ای چون خونریزی و هماتوم ، کبودی شدید ، جای جوش های جدید ، درد شدید ، عود فرو رفتگی و لک های تیره مقاوم ، را ایجاد کند ، امروزه روشی محبوب نبوده و چندان مورد استفاده نیست.

 • با استفاده از کانولا

کانولا نوک تیز نیست و می تواند پس از ورود به عمق پوست ، بدون آسیب رساندن به عروق و اعصاب زیر پوستی ، به آرامی از کنار آن ها عبور کند و به درمان ناحیه فرو رفتگی ، بپردازد. سابسیژن درتهران قدرت مانور زیادی در زیر پوست دارد و کبودی ایجاد نمی کند. البته این روش به دلیل عدم نوک تیز بودن کانولا ، و نیاز به وارد آوردن نیروی فیزیکی بیشتر برای جدا کردن بافت فیبروز و چسبنده ، مدت زمان درمانی طولانی تری دارد.

سابسیژن در تهران با سوزن نوکور بهتر است یا کانولا ؟

برخی از افراد در میان انتخاب روش انجام این پروسه دچار شک و نگرانی می شوند و نمی توانند به درستی انتخاب کنند که کدام یک از این روش ها مناسب می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم هر یک از این تکنیک ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند و از همین رو تعیین اینکه یکی از آن ها بر دیگری برتری دارد امکان پذیر نمی باشد. بهره بردن از هر کدام روش ها به نظر و تشخیص پزشک معالج شما بستگی دارد از همین رو باید به انتخاب او در زمینه سابسیژن اطمینان کنید. بهتر است بدانید که درمان اسکار و از بین بردن جای جوش با استفاده از تکنیک کانولا به زمان بیشتری نیاز دارد چرا که تیز و برنده نبوده و زمان و نیروی فیزیکی بیشتری را نیاز دارد تا بافت های منسجم و مشکل دار را از بین ببرد.

آیا نتیجه حاصل از این تکنیک دائمی است ؟

در برخی موارد حاد ممکن است برای بهبود و رفع زخم های عمیق از بوتاکس استفاده شود ، اما بهتر است بدانید که این تکنیک همانند سابسیژن دارای ماندگاری بسیار بالایی نمی باشد.

عوارض جانبی خاصی را به دنبال دارد ؟

مهم ترین مسئله ای که می تواند باعث شود تا افراد از انجام یک فرایند سر باز زند عوارض جانبی که ممکن است بر اثر انجام پروسه مورد نظر به وجود آید است ، چرا که هیچ کس مایل نیست تا برای رسیدن به زیبایی سلامتی خود را از دست بدهد یا با مشکلات بزرگتری دست و پنجه نرم کند. از همین رو نیاز است تا در این بخش از مقاله به این سوال که ایا پروسه سابسیژن در تهران دارای عوارض جانبی است یا خیر پاسخ دهیم. باید بگویم که این روش در صورتی که توسط پزشکان و متخصصان پوست و زیبایی مجرب و متبحری انجام شود هیج نوع مشکلی را با خود به همراه ندارد. تنها مشکلی این فرایند دارد این است که بریدن بافت فیبروتیک در بسیاری از موارد موجب بروز خونریزی می شود و پوست باید به صورت مداوم به صورت موضعی بی حس شود. چرا که این فرایند مانند سایر پروسه های درمانی کمی دردناک می باشد. به دلیل به وجو آمدن برش این امکان نیز وجود دارد که پوست ناحیه مورد نظر کمی تغییر رنگ دهد. 

مراقبت های بعد از سابسیژن در تهران

 1. ممکن است پزشک برای شما داروهای آنتی بیوتیک یا ضد التهابی تجویز کند ، که لازم است به صورت منظم آن ها را مصرف کنید.
 2. برای کاهش کبودی و ریسک خونریزی ، می توانید بر روی موضع درمانی از کمپرس سرد استفاده کنید.

انواع مختلف سابسیژن در کلینیک بنیتا

برای این روش نیز تکنیک های متنوعی وجود دارد. متدهایی وجو دارد که برای افراد مختلف و انواع پوست متفاوت می باشد. با توجه به عواملی که پزشک در نظر می‌گیرد و شرایط افراد از طرق مختلف برای انجام این فرایند استفاده می‌شود. در ادامه به توضیح بعضی از این تکنیک ها می‌پردازیم:

 • سابسیژن با روش تزریق خونی

در این متد از تزریق مقداری خون استفاده می‌شود. این روش می‌تواند از برقراری ارتباط بین بافت سالم و آسیب دیده مانع شود. مدت ماندگاری این روش حدود 20 سال است. این متد نیز مانند هر تکنیک دیگری، مشکلاتی دارد مثلا  لخته شدن خون در زیرپوست یکی از این موارد می باشد.

 • سابسیژن از طریق پیوند پوست

این روش تلفیقی است که در محل زخم شکاف ریزی ایجاد می‌شود. در این مرحله عموما بخشی از پوست ناحیه پشت گوش با لیزر CO2 به پوست محل زخم پیوند داده می‌شود. دقت کنید تا پزشک انتخابی شما تخصص لازم برای پیوند پوست را داشته باشد. زیرا این تکنیک بسیار حساس بوده و می‌تواند موجب زخم‌ها و التهابات پوستی شود. در این شرایط با تجویز داروهای مورد نیاز توسط پزشک متخصص، به درمان فرد کمک می شود.

 • سابسیژن با PRPH3

این روش مشابه تزریق خونی بوده با این تفاوت که در این متد از پلاسمای غنی شده پلاکت خود فرد به زیر پوستش تزریق می‌شود. البته عوارض آن از روش تزریق خون کمتر می باشد زیرا پلاکت غنی شده می‌تواند به بازسازی و رشد پوست کمک بسیاری کند.

 • سابسیژن با فیلر

این تکنیک برای درمان زخم‌های عمیق استفاده می‌شود. البته در این تکنیک ابتدا سابسیژن لایه ای از بافت آسیب دیده را از بافت اصلی جدا و سپس با فیلر ، اسکار مورد نظر را پر می‌کند. این متد بیشتر در درمان زخم‌های آکنه ، آبله مرغان ، زخم‌های ناشی از جراحات ، تصادفات و جراحی‌ها استفاده می‌شود.

مزایای بی نظیر سابسیژن

در واقع ویژگی های فوق العاده این پروسه همچون هزینه معقول و مقرون به صرفه ، همراه با دست یابی به نتیجه نهایی ، در استقبال بسیار زیاد این روش نقش داشته است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 1. رفع پیوند های فرو رفته پوست
 2. از بین برنده خطوط خنده و اخم
 3. رفع زخم سالک
 4. بهبود زخم های بسیار عمیق
 5. موثر در از بین برند اسکار ، آکنه و زخم های ناشی از آکنه
 6. بهبود و رفع زخم های ناشی از تصادف و جراحی
 7. بهبود زخم های آبله مرغان
 8. از بین برنده جای جوش
 9. بهبود چین و چروک های پوستی
 10. بهبود سلولیت
 11. بهبود زخم ها
0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه