جراحی بینی مشاوره در واتس اپ

لیزر مو زائد

لیزر مو زائد

از بین بردن موهای زائد بدن یکی از دغدغه های امروزه افراد مخصوصاٌ بانوان است و به دنبال راهی هستند تا به طور دائمی یا طولانی مدت از رویش مجدد موهای زائد جلوگیری کنند ، لیزر مو زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد به طور دائمی است.

ليزر مو زائد برای تمام نقاط بدن استفاده می شود.

 

لیزر مو زائد

 

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

به طور متوسط 6 جلسه  لیزر برای جلوگیری از رویش مجدد مو انجام می شود ولی با توجه به میزان ضخامت و پر مو بودن یا کم مو بودن فرد امکان افزایش یا کاهش جلسات وجود دارد.

در اوایل ليزر مو زائد ، فاصله بین جلسات 4 هفته است و بعد از آن فاصله جلسات بیشتر می شود و به سالی یک بار می رسد.

لیزر موهای زائد زیر بغل

به طور معمول هر فردی هفته ای 3 تا 4 بار موهای زیر بغل را اصلاح می کند و افراد تمایل شدیدی دارند که برای همیشه از رویش مجدد موهای زیربغل جلوگیری کنند ، ليزر موهای زائد زیربغل طرفداران زیادی مخصوصاً در بین بانوان پیدا کرده و جزو شایع ترین ناحیه برای ليزر مو زائد است.

 

 

لیزر موهای زائد مردان

با توجه به اینکه بسیاری از آقایان با رویش مو در نقاط بدن خود مشکلی ندارند ولی امروزه برخی از آقایان تمایل دارند موهای زائد سینه ، شکم ، زیربغل و غیره را به طور دائمی از بین ببرند.

لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهاي زائد بیکینی عوارضی چون ناباروری ، سرطان و مشکلاتی برای بارداری ایجاد نمی کند.

همچنین ليزرموهای زائد بیکینی بر روی کیفیت روابط جنسی افراد تاثیر مثبتی دارد.

اقدامات قبل از لیزر مو زائد به شرح ذیل می باشد:

  1. افرادی که قصد انجام لیزر موهای زائد را دارند در صورتی که مبتلا به بیماری های پوستی هستند و آلرژی و حساسیت دارند حتما پیش از لیزر به پزشک بگویند.
  2.  دو روز قبل از مراجعه برای لیزر موهای زائد بدن خود را با ژیلت یا تیغ بتراشند و بیرون بودن دو میلیمتر مو از بدن کافی می باشد.
  3. افراد به مدت یک ماه قبل از مراجعه از حمام آفتاب و برنزه کردن بدن خود پرهیز کنند.
  4. پیش از مراجعه استحمام نمایند.

 

مراقبت های بعد از لیزر مو زائد

در ابتدا باید این نکته را متذکر شویم که این نوع پوست و مو و همچنین گستردگی ناحیه تحت درمان است که تعیین کننده شدت بروز عوارض شایع بعد از لیزر موهای زائد می باشد. به طور مثال میزان التهاب، تورم و قرمزی در برخی بسیار ناچیز و برخی بیشتر می باشد و حتی ممکن است در برخی از افراد هیچ عارضه ای مشاهده نشود. بروز این عوارض کاملاً طبیعی بوده و نشان می دهد که فولیکول ها نسبت به درمان واکنش نشان داده اند.

در ذیل به نکاتی اشاره کرده ایم که رعایت آن ها موجب حاصل شدن بهترین نتایج و هرچه بهتر سپری شدن دوران نقاهت می شود.

استفاده از یخ

ممکن است در حین درمان یا بعد از آن احساس کمی درد و سوزش داشته باشید که طبیعی می باشد. یکی از عوامل بسیار موثر در کاهش درد ناشی از لیزر قرار دادن کمپرس سرد یا کیسه یخ بر روی موضع تحت درمان می باشد.

استفاده از ژل آلوئه ورا

قرمزی و تورم در برخی از افراد بلافاصله بعد از درمان بروز کرده و ظاهری شبیه به آتاب سوختگی پیدا می کند حتی در مواردی ممکن است پوست تاول زده یا پوسته پوسته شود که جای نگرانی نبوده و پس از گذشت چند ساعت رفع خواهد شد. استفاده از ژل آلوئه ورا یا مرطوب کننده هایی مانند آن پوست را به میزان زیادی تسکین می دهد.

 

لیزر مو زائد

 

عدم استفاده از لوازم آرایشی

اگر موهای صورت خود را لیزر کرده اید بهتر است به مدت 48 ساعت از هیچگونه مواد آرایشی بر روی آن استفاده نکنید؛ استفاده از این مواد آرایشی منافذ پوست را مسدود کرده و موجب تحریک آن می شود.

در صورت استفاده از پمادهای موضعی و داروهای ضد آکنه بهتر است مصرف آن ها را به مدت 48 ساعت بعد از درمان متوقف کنید.

دیگر مراقبت های بعد از لیزر مو زائد عبارتنداز:

  1. بعد از رفع مو های زائد با لیزر برای اینکه حساس ناراحتی نکنید توصیه می شود لباس جذب و پلاستیکی نپوشید.
  2. تا 24 ساعت بعد از لیزر از استحمام کردن پرهیز کنید.
  3. بعد از لیزر به دلیل اینکه پوست کمی حساس می شود هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.
  4. توصیه می شود بعد از لیزر از مومک ، اپیلاسیون و غیره استفاده نکنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

باید بگوییم که میزان درد لیزر موهای زائد با ناحیه تحت درمان رنگ و میزان ضخامت مو بستگی دارد اما افراد می توانند پیش از مراجعه از پمادهای حاوی لیدوکائین که باعث کاهش درد می شود استفاده کنند.

 

 

هزینه لیزر مو زائد

هزینه لیزر موهای زائد صورت ، زیربغل ، بیکینی و غیره با یکدیگر متفاوت است و با مراجعه به کلینیک زیبایی بنیتا ، با توجه به نواحی مورد نظرتان و جلسات مورد نیاز قیمت دقیق به شما گفته می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button