لیفت سینه

جراحی لیفت سینه ( ماستوپکسی پلاستی ) با هدف رفع شلی و افتادگی سینه ، در بانوانی که در اثر بارداری و شیردهی و کاهش وزن ، با این مشکل مواجه شده اند ، انجام می گردد. جراحی سینه به منظور اصلاح ناقرینگی ، کاهش حجم ، آویزانی ، پایین آمدن مکانی که نوک سینه قرار گرفته است و نیز برطرف کردن پهنی بیش از حد آرئول ( هاله تیره رنگ دور نوک سینه ) انجام می شود ، تا با بالا کشیدن سینه ، بازگرداندن فرم و ظاهر بهتر و جوان تر سینه ها را به همراه داشته باشد. چنانچه کوچک یا بزرگ کردن سینه نیاز باشد ، می توان همزمان با لیفت پستان ، جراحی پروتز سینه و یا کوچک نمودن سینه را نیز انجام داد.در صورت تمایل برای مشاهده نمونه کارهای کلینیک زیبایی بنیتا در تهران به صفحه اینستاگرام این کلینیک مراجعه کنید.

 

لیفت سینه

 

روش انجام جراحی لیفت سینه در کلینیک بنیتا

برای انجام جراحی لیفت پستان ، حداقل دو تا سه ساعت زمان لازم است و جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود .پس از بیهوشی ، برش ها در محل هایی که پیش از بی هوشی مشخص شده ، زده می شود و پس از برداشتن پوست اضافی و فرم دهی به بافت سینه ، محل زخم ها بخیه زده و پانسمان خواهد شد.

چرا خانم‌ها دنبال جراحی لیفت سینه هستند؟

سینه های زنان با افزایش سن ، بارداری ، شیردهی یا تغییر وزن ، حالت افتاده پیدا می کنند. این به این دلیل است که پوست و بافت فیبری سینه کشیده شده و از بافت سینه حمایت نمی کند. تغییر موقعیت این ماهیچه ها ممکن نیست، اما پزشک توسط لیفت سینه ، با برداشتن پوست اضافی می تواند به تغییر شکل یا موقعیت نوک سینه کمک شایانی کند.

لکه های قهوه ای اطراف نوک سینه ها با گذشت زمان افزایش می یابد و جراحی لیفت سینه می تواند به کاهش این ناحیه نیز کمک بسزایی نماید. لیفت سینه به شما این امکان را می دهد که سینه های سفت و بلندتری داشته باشید. در این صورت خود بیمار بعد از عمل بالا کشیدن سینه ، احساس خوبی نسبت به ظاهر خود به دست می آورد. از این رو بهترین نتیجه زمانی حاصل می شود که سینه ها کوچک و سفت باشند و انجام این کار برای هر اندازه ای امکان پذیر است. به واسطه این پروسیجر پوست و بافت فیبری سینه کشیده می شود که می توان به تغییر شکل سینه یا تغییر موقعیت نوک سینه کمک کند.

آیا جراحی لیفت سینه همان ماستوپکسی است؟

ماستوپکسی لیفت سینه است که تحت عمل جراحی و همچنین بیهوشی انجام می شود. در این روش ، جراح نوک سینه را در محلی بالاتر از دیواره قفسه سینه قرار می دهد. علاوه بر این ، در طی جراحی لیفت سینه ، پوست اطراف سینه برداشته می شود تا بافت سینه سفت شود. جراحی لیفت سینه یک جراحی سرپایی در نظر گرفته می شود و جراح ابتدا روش لیفت سینه مورد نیاز را برای داوطلب انتخاب می کند. این فرآیند بسته به محل برش شامل چندین فرآیند مختلف است.

در چه مواردی جراحی لیفت سینه مورد توجه قرار می گیرد ؟

 1. در صورتی که یکی از مواردی که در ذیل گفته خواهد شد ، باعث آویزان شدن و شلی سینه ها شده باشد :
 • بارداری
 • شیردهی
 • افزایش و یا کاهش وزن
 • وراثت
 • روند پیری
 • اگر از نظر جراح لیفت سینه ، جراحی پروتز سینه به تنهایی نتواند ، انتظار شما را بر آورده کند .
 • چنانچه رنگ پوست هاله سینه تغییر کرده باشد و پهنای غیر طبیعی داشته باشد .

آیا افراد می توانند تحت جراحی لیفت سینه و پروتز سینه قرار بگیرند ؟

در مواقع مورد نیاز و با توجه به نظر جراح ، می توان از دو پروسه لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان بکار گرفت. در واقع طی این جراحی پروتز ها به منظور افزایش سایز بکار گرفته شده و لیفت فرم سینه را تغییر می دهد. همچنین بهتر است بدانید که در پروسه لیفت برش در ناحیه خاصی ایجاد خواهد شد که با کشیدگی پوست و حذف پوست همراه است ، اما در پروسه جراحی برش در زیر سینه ها ایجاد شده ، که درون آن پروتز هایی مخصوص قرار می گیرد که سبب افزایش حجم سینه ها خواهد شد.

💭 سوالات متداول بعد از عمل پروتز سینه

 

مزایای لیفت سینه در تهران

 • جوانسازی وزیبایی ظاهری سینه
 • افزایش سایز و حجم سینه
 • عدم کاهش سایز و حجم سینه
 •  نتیجه های حاصل از لیفت سینه برای مدت طولانی ماندگار است .
 • جراحت و برشی که بر روی سطح سینه ایجاد می شود ، سطحی حداقل را در بر می گیرد .

لزوم انتخاب یک کلینیک زیبایی خوب

متقاضیان عمل لیفت پستان باید در نظر داشته باشند که برای دستیابی به بهترین نتیجه از انجام این روش و کاهش عوارض ناشی از آن می بایست بهترین کینیک زیبایی در تهران را انتخاب نمایند. هرچه میزان تجربه، مهارت و تخصص کادر درمانی کلینیک بیشتر باشد نتیجه به دست آمده از لیفت سینه بیشتر خواهد بود. همچنین احتمال بروز عارضه ناشی از ليفت سینه نیز با انتخاب یک پزشک و کلینیک خوبدر تهران تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

بهترین سن لیفت سینه

با توجه به توصیه پزشکان بهتر است خانم ها بعد از سن 18 سالگی برای لیفت سینه های خود اقدام کنند. زیرا قبل از سن 18 سالگی رشد بافت های سینه ادامه داشته و تکمیل نمی شود. بنابراین بهترین زمان بعد از تکمیل فرایند رشد در بانوان می باشد تا نتایج بسیار عالی را به همراه داشته باشد.

آیا پروسه جراحی لیفت پستان همراه با درد بسیار زیاد است ؟

تمامی عمل های جراحی به واسطه برش و تغییرات بسیار زیاد ایجاد شده اند ، در نتیجه بروز درد یک امر کاملا طبیعی خواهد بود. اما این درد شدید و غیر قابل تحمل نمی باشد. درد بعد از لیفت سینه را می توان با مصرف مسکن های تجویز شده توسط پزشک تسکین داد. در صورت بهبود نیافتن درد بعد از دوران نقاهت و افزایش ان حتما به پزشک خود مراجعه کنید تا یک پروسه درمانی دیگری را برای شما عزیزان در نظر بگیرد.

ویژگی های یک کلینیک زیبایی خوب در تهران چیست ؟

 • دارای مجوز رسمی است.
 • محیط آن آرام و تمیز می باشد.
 • کادر درمانی آن مجرب و با تجربه می باشند.
 • سلامت فرد برای بهترین پزشک در کلینیک بنیتا در تهران اولویت داشته و بر مسائل مالی ارجح می باشد.
 • پزشک متخصص آن از فرد در رابطه با انتظارات او از ليفت سينه و سوابق بیماری او سوالات لازم را می پرسد.
 • کادر درمانی کلینیک زیبایی خوش برخورد و صبور بوده و توضیحات لازم را در رابطه با مراحل عمل ليفت سينه به فرد ارائه می دهند.

 

لیفت سینه

 

انواع برش جراحی در لیفت سینه

لیفت سینه یا پروسیجر لیفت سینه نوعی جراحی است که به منظور رفع افتادگی سینه‌ ها ، با برداشتن قسمتی از پوست افتاده و اضافی پستان ها و جابجایی آن ها به مکانی بهتر و بالاتر ، در ایجاد فرمی جذاب تر استفاده می ‌شود. برای این منظور ، جراحان از انواع مختلفی از برش‌ ها استفاده می‌ کنند که در زیر به برخی از انواع برش ‌های ایجاد شده در عمل لیفت سینه می پردازیم که شامل :

برش ارولار (Circumareolar Incision):

این برش حول لبه خارجی دایره ای سینه ایجاد می‌ شود و پزشک از طریق این برش به ایجاد شکل متناسب با شکل طبیعی سینه  می ‌پردازد. این برش اغلب به جهت لیفت سینه به همراه جابجایی پستان ها به کار می ‌رود.

برش لوله‌ ای (Vertical Incision):

این شکاف از لبه پایینی ارولار به سمت پایین به سوی جلو ادامه می ‌یابد. این نوع برش یکی از گزینه های مناسب برای لیفت سینه ، در صورتی است که برای ایجاد شکل زیباتر به پستان ، جراح نیاز به برداشتن بافت بیشتری از این اندام را دارد.

برش افقی (Inframammary Incision):

این شکاف در زیر خط افقی پستان (در بخش زیرین آن) اعمال می ‌شود و معمولاً برای داوطلبانی مناسب است که نیاز به لیفت کمتر دارند.

برش T (T-Incision یا Anchor Incision):

این برش شامل برش ارولار، برش عمودی و برش افقی است، در نتیجه به شکل حرف T شبیه می‌شود. این نوع برش برای لیفت سینه‌هایی با تغییر شکل و اندازه زیاد مناسب است.

نکته :هر نوع برش جراحی بر اساس نیازهای خاص بیمار و هدف از لیفت سینه انتخاب می‌ شود. پزشک شما بر اساس ارزیابی پستان ها ، اندازه آن ها ، انتظارات داوطلب و دیگر عوامل مرتبط ، به شخص بهترین گزینه را معرفی خواهد کرد.

آیا با لیفت سینه سایز سینه ها نیز تغییر می کند ؟

خیر ، طی این پروسه زیبایی تنها موقعیت سینه ها نیز تغییر خواهد کرد و هیچ گونه تاثیری بر سایز ان نیز نخواهد داشت. همچنین اگر تمایلی به کوچک کردن سینه های خود را دارید ، باید بدانید که روش مناسب و تاثیر گذاری برای شما عزیزان نمی باشد.

نحوه انتخاب یک کلینیک زیبایی خوب

 1. برای انتخاب بهترین کلینیک زیبایی در منطقه خود می بایست:
 2. از آشنایان و دوستان خود در رابطه با یک کلینیک زیبایی خوب سوال کنید.
 3. در گوگل به جستجو بپردازید.
 4. به تهیه لیست از اسامی کلینیک های زیبایی پرداخته و به آن ها مراجعه کنید.
 5. از آن ها بخواهید تا نمونه کارهای خود را نشان تان دهند.

ایا ممکن است سینه افراد پس از لیفت دچار افتادگی شود ؟

افتادگی سینه به عدم رعایت برخی نکات بستگی داشته و ممکن است در صورت عدم ثابت نگه داشتن وزن ، رعایت نکردن اقدامات بعد از عمل و بارداری مجدد سینه ها دچار افتادگی شوند. به همین علت به خانم هایی که باردار نشده اند توصیه می شود، بعد از بارداری و دوران شیردهی فرزندتان برای جراحی لیفت اقدام کنید و هر گاه شرایط مناسبی برای رعایت اقدامات مراقبتی توصیه شده داشته اید تحت جراحی قرار بگیرید.

آیا لیفت پستان در بزرگ تر شدن سینه ها تاثیر می گذارد ؟

لیفت سینه تنها در رفع افتادگی و بالا کشیدن پوست و ساختار سینه ها تاثیر داشته و سبب تغییر در حجم پستان ها نخواهد شد. برای افزایش حجم پستان ها می توانید با استفاده از جراحی سینه و قرار دادن پروتز داخل بافت پستان ها اقدام کنید.

کدام دسته از زیبا جویان کاندیدای مناسبی برای لیفت سینه می باشند ؟

 • بانوان در سن های بالای 18 سال
 • بانوانی که با افتادگی نوک سینه مواجه شده اند
 • بانوانی که سینه هایی نامتقارن دارند
 • افرادی که پوست سینه آن ها دچار چروک شده است
 • افرادی که به مرور زمان بافت های سینه در آن ها خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده باشد

آیا بانوان باردار و شیرده می توانند تحت انجام این پروسه زیبایی قرار بگیرند ؟

خیر ، این دسته از بانوان که تمایل به انجام لیفت سینه های خود را دارند ، باید بعد از بارداری و بعد از اتمام دوره شیردهی خود نیز به پزشک خوب در کلینیک بنیتا در تهران مراجعه کنند.

 

لیفت سینه - کلینیک زیبایی بنیتا در تهران

 

 مراقبت های پس از لیفت سینه 

 1. جهت کاهش فشار بر روی زخم ، پیشنهاد می گردد تا در موقع خواب و استراحت ، بالا تنه و سر تان را در سطی بالاتر از بدن تان قرار دهید ، می توانید دو بالش زیر تشک قرار دهید .
 2. به طور معمول 48 ساعت بعد از ليفت سينه ، دیگر آب به زخم نفوذ نمی کند واستحمام بلا مانع است .
 3. در صورتی که از درن ( لوله هایی برای تخلیه مایع و خون ) دارید ، پس از کشیدن درن تا 48 ساعت حمام نروید .
 4. در موقع استحمام آب را با فشار بر روی بدن تان نگیرید .
 5. توصیه می شود تا در زمان استحمام حتماً یک نفر کنار شما باشد ، تا در صورتی که احساس ضعف و سرگیجه داشتید ، به شما کمک کند .
 6. دست کم به مدت 4 تا 6 هفته بعد از جراحی لیفت سینه ، به داخل وان ، استخر و دریا نروید .
 7. چنانچه چسب استریل به روی زخم های تان قرار دارد ف صبر کنید خودش بیفتد و به هیچ وجه آن را دستکاری نکنید .
 8. به منظور پیشگیری از عفونی شدن زخم های تان ، اطراف زخم ها را تمیز نگاه دارید و برای بررسی محل زخم ، در زمان های مقرر به کلینیک بنیتا در تهران مراجعه نمایید .
 9. تا یک سال از قرار گیری در معرض مستقیم نور خورشید اجتناب کنید و در صورت اجبار ، از ضد آفتاب های قوی استفاده نمایید .
 10. استفادهاز سوتین طبی برای حد اقل مدت 6 هفته الزامی است و فقط در زمان استحمام مجاز هستید که آن را نبندید.

مقالات مرتبط

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه