پروتز سینه

عمل جراحی پروتز سینه ، یک عمل جراحی زیبایی است. پروتز پستان ، برخلاف تصور اکثر افراد ، تنها به منظور بزرگ کردن پستان ، انجام نمی شود و در برخی موارد به جهت اصلاح و رفع مشکلاتی که در اثر حادثه یا به صورت مادرزادی باشند نیز انجام خواهد شد. در کلینیک بنیتا می توانید با خیالی آسوده تحت این پروسه زیبایی قرار بگیرد و به نتیجه دلخواه خود دست یابید. 

چه افرادی کاندید مناسب جراحی پروتز سینه هستند؟

 • بانوانی که بعد از زایمان وزن شان خیلی کاهش یافته است.
 • کسانی که در اثر سرطان پستان بافت طبیعی پستان هایشان از بین رفته است.
 • کسانی که بافت یک یا هر دو سینه شان به اندازه کافی، رشد نکرده است.
 • افرادی که سایز سینه شان با دیگر اندام های بدن شان تناسب ندارد و گذشته از این که ظاهر اندام نازیبا خواهد بود ، گاهی برای خرید لباس نیز با مشکل مواجه می شوند.

 

پروتز سینه

از چه سنی می توان برای جراحی پروتز سینه اقدام نمود ؟

از نظر سازمان غذا و داروی آمریکا، بانوان می توانند از سن 22 به بالا برای انجام جراحی پروتز سینه اقدام نمایند.

پروتز سینه و کاربرد آن در کلینیک بنیتا

 • رفع یا اصلاح نا قرینگی مادرزادی سینه
 • افرادی که بر اثر سرطان پستان ، نیاز به ترمیم محل پستان دارند.
 • اشخاصی که عرض قفسه سینه شان به بدن شان، تناسب ندارد.
 • زمانی که رشد پستان کم بوده یا در اثر شیردهی یا کاهش وزن، سایز سینه آن ها خیلی کم شده باشد.
 • بانوانی که سینه شان افتادگی دارد، همزمان با لیفت سینه می توانند، عمل پروتز سینه نیز انجام دهند.

انواع پروتز پستان در کلینیک بنیتا در تهران

پروتز سینه بر مبنای جنس محتویات داخلی ، سطح ، نوع ، میزان برجستگی و فرم ظاهری پروتز دسته بندی می شود. جنس پوشش همه پروتز های سینه ، از سیلییکون می باشد و داخل آن با سرم نرمال سالین یا ژل سیلیکون پر می شود. ( در حال حاضر از پروتز هایی که داخل آن با ژل پر می شود ، استفاده می کنیم، زیرا پروتز هایی که در گذشته با نرمال سالین پر می شد، در موقع حرکت، با تکان خوردنش حس ناخوشایندی را برای فرد به همراه داشت) پروتز ها به دو فرم گرد و اشکی شکل می باشند که اندازه و حجم ژل آن بر اساس سلیقه و در خواست بیمار، می تواند انتخاب شود.

انواع پروتز سینه و حجم آن

پروتز پستان با حجم کم ( low profile ) : این نوع از پروتز ها با وجود عرض پایه زیاد ، برجستگی کمی را خواهد داشت. این نوع پروتز ها از پهلو صاف به نظر می رسند ، اما با این حال ظاهری طبیعی دارند.

پروتز پستان با برجستگی متوسط ( moderate profile ) : این دسته از پروتز های سینه ، قطر پایه کمتری دارند و بر خلاف پروتز های کم برجستگی بیشتری دارند. این نوع پروتز ها سبب ایجاد جلوه ای طبیعی خواهند شد.

پروتز پستان برجسته ( high profile ) : این دسته از پروتز ها برجستگی بسیار زیادی خواهند داشت. با توجه به پهنای بلند آن ها برجستگی بسیار زیادی داشته ، که برخی از بانوان تمایل بکار گیری از آن ها را دارند.

پروتز سینه

سایز پروتز سینه

به طور کلی پروتزهای سینه اندازه های مختلفی دارند، انتخاب اندازه مناسب پروتز بر عهده پزشک متخصص می باشد و ایشان با توجه به آزمایشات انجام شده و همچنین مواردی از قبیل سایز سینه و قفسه سینه و تناسبات اندام فرد سایز مناسب را برای وی انتخاب می نماید.

لیفت سینه یا پروتز سینه کدام تکنیک بهتر است ؟

ممکن است قبل از اقدام به جراحی برای شما زیبا جویان عزیز سوال پیش آید ، که آیا پروسه لیفت سینه بهتر است یا پروتز سینه ؟ در واقع باید بدانید که هر دو این فرآیند ها دارای اهداف مختلفی می باشند و با یکدیگر برابر نیستند. برای مثال لیفت یا بالا کشیدن سینه ها صرفا یک تکنیک جهت بر طرف کردن افتادگی سینه ها می باشد ، که بر جوان تر شدن ظاهر نیز تاثیر می گذارد. در حالی که پروتز پستان برای افرادی مناسب است که سینه هایی کوچک با حجم بسیار کم دارند ، که می توانند با استفاده از این تکنیک به نتیجه عالی دست یابند. در نتیجه این دو این پروسه بر دیگری بر تری ندارند زیرا هر یک به یک منظور بخصوص انجام می شوند و بسته به نیاز افراد پر کاربرد ترین آن ها بکار گفته خواهد شد.

محل قرار گیری پروتز سینه

سابفاشیال : پروتز در زیر لایه پوششی عضله ی پستان قرار داده می شود. این روش در ورزشکار ها و بانوانی که سینه های افتاده دارند، طرفدارهای خاص خود را دارد.

روش زیر عضله ای : در این روش، پروتز زیر عضله سینه قرار می گیرد، به طوری که پروتز دقیقاً زیر بافت سینه و بر روی عضله قرار داده می شود. پروتز در زیر عضله، ولی در ناحیه زیر بافتی قرار می گیرد و بیشتر برای افرادی که سینه هایشان افتاده است به کار می رود.

پروتز سینه

انواع برش در پروتز سینه 

برای جای گذاری پروتز ، می توان به سه روش سینه را برش داد.

برش بر چین زیر سینه : رایج ترین روش برش خصوصا ً در بانوان جوان.

برش زیر بغل : بیشتر متقاضیان دوست ندارند محل برش نمایان باشد می توانیم در این موارد از این روش استفاده کنیم، اما ایرادی که می توان به این روش گرفت، این است که نمی توان جای پروتز را به راحتی تنظیم نمود و همین امر موجب می گردد تا در بیشتر موارد، پروتز در بالاتر از قسمتی که باید قرار بگیرد.

برش دور هاله سینه : در مواردی که عمل لیفت هم زمان با پروتز انجام می شود، این روش بهترین گزینه برای جراحان می باشد.

مراقبت های بعد از پروتز سینه در تهران

 • بعد از جراحی پروتز پستان ، بیمار باید به منظور مراقبت های ویژه که با هدف جلوگیری از بروز عفونت در ناحیه جراحی شده انجام می گیرد، یک شب در محل جراحی بستری شود.
 • روز بعد از عمل ؛ پیاده روی آهسته و انجام کارهای سبک برای افراد ممکن خواهد بود، اما انجام فعالیت های سنگین و بلند کردن اشیا با وزن بیش از یک و نیم کیلو، تا یک هفته الی 10 روز پس از عمل ممنوع است.
 • به دلیل پیشگیری از جابجایی پروتز ؛ باید تا مدتی حرکات دست محدود گردد، لذا رانندگی تا یک هفته پس از عمل ممنوع می باشد.
 • پانسمانی که پس از عمل بر روی سینه ها قرار داده می شود، معمولا از 4 الی 5 روز بعد از عمل توسط جراح معالج برداشته می شود و سوتین مخصوص طبی تجویز می گردد که باید به طور مرتب و تا زمان توصیه شده توسط جراح پوشیده شود.
 • اهمیت پوشیدن سوتین طبی از این حیث است که سینه ها و پروتز موجود در آن ها در محل مناسب خود قرار گرفته و تثبیت شوند.
 • بیمار می تواند 2 الی 3 هفته پس از عمل ، انجام ورزش های سبک را آغاز نماید و در رابطه با ورزش های پر تنش نیز باید گفت که انجام آن ها به گذشت حداقل 2 ماه از عمل نیاز دارد.
 • در رابطه با فعالیت های جنسی نیز باید متذکر شد که از یکماه بعد از عمل امکان انجام آن البته در صورت لمس آرام سینه ها ممکن خواهد بود.

پروتز سینه

💭 سوالات متداول پروتز پستان 

 1. آیا پروتز باعث ایجاد سرطان سینه می شود ؟

خیر، تاکنون هیچ آماری در این زمینه به دست نیامده که بیانگر سرطان زا بودن پروتزهای سینه باشد.

 • آیا پروتز سینه روی روش های تشخیص سرطان تاثیر منفی می گذارد ؟ 

مسئله ای که اکثر متقاضیان عمل پروتز پستان با آن روبرو هستند این است که آیا پروتزهای سینه امکان تشخیص سرطان را دچار اشکال می کنند یا خیر؟ امروزه تکنیک های ماموگرافی پیشرفت روزافزونی داشته اند؛ از این رو رادیولوژیست می تواند در حین ماموگرافی پستان ها ، تا حد امکان بخش هایی از بافت سینه که در زیر پروتز واقع شده است را نیز مشاهده کند. بنایراین خانم هایی که پروتز دارند نیز مانند دیگر بانوان ، باید برنامه منظم ماموگرافی تحت نظر پزشک متخصص را داشته باشد. خانمی که عمل پروتزپستان انجام داده است باید در جلسه ماموگرافی ، پزشک رادیوگرافی را از وجود پروتز خود آگاه نماید تا پزشک برای معاینه ایشان ، نماهای مخصوص رادیوگرافی را لحاظ نماید. در نهایت این که شاید وجود جراحی پستان کار رادیولوژیست را دشوار کند ، اما به هیچ وجه مانع انجام صحیح آن نخواهد شد.

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
4 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
احمدی
احمدی
2 سال ها گذشته

سلام. ببخشید ممکنه پروتز سینه تحت فشار بترکه؟

benitaclinic15
benitaclinic15
2 سال ها گذشته
پاسخ دادن به  احمدی

خیر پروتزهای قبلی مایع بود الان از موادی هست که امکان ترکیدن نداره

زهرا امیدی
زهرا امیدی
2 سال ها گذشته

پروتز سینه برای کسایی که پوست نازک و حساسی دارن هم مناسبه؟

benitaclinic15
benitaclinic15
2 سال ها گذشته
پاسخ دادن به  زهرا امیدی

سلام باید معاینه شوید روزهای یکشنبه و سه شنبه پزشک متخصص حضور دارند

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه