جراحی بینی مشاوره در واتس اپ

کاربرد میکرونیدلینگ

کاربرد میکرونیدلینگ چیست؟

کاربرد میکرونیدلینگ : میکرونیدلینگ (Percutaneous collagen induction therapy) روشی برای بهبود آسیب های ساختاری پوست است که باعث ترمیم ، بازسازی و تغییر بافت های آسیب دیده می شود. هدف درمان ، بهبود پوست و ظاهر آن است.

میکرونیدلینگ یک نوع دستگاه با سوزن های بسیار ریز است که این سوزن ها به شکل عمودی وارد پوست می شوند .آسیب ها و درد های وارده ، توسط  این دستگاه کنترل می گردد.

میکرونیدلینگ اپیدرم را سوراخ کرده اما باعث تخریب آن نمی شود. در نتیجه اپیدرم در مدت زمان کمی ترمیم و بازسازی می شود. این کار موجب کوتاه شده دوران نقاهت بعد از درمان می گردد.

 

کاربرد میکرونیدلینگ

 

کاربردهای میکرونیدلینگ شامل موارد زیر است:

 • درمان اسکار بریدگی ، آبله مرغان ، سوختگی ، جوش
 • درمان چین و چروک هایی به وجود آمده در اثر کهولت سن
 • از بین بردن تیرگی زیر چشم
 • از بین بردن لکه های روی پوست
 • از بین رفتن خطوط ایجاد شده بعد از بارداری ، چاقی یا لاغری
 • رفع منافذ باز پوست
 • جوان شدن پوست
 • شفاف و روشن شدن پوست
 • رفع کک و مک
 • افرادی که محدودیت استفاده از لیزر را دارند برای رفع تیرگی پوستشان میکرونیدلینگ را می توانند انتخاب کنند.

اقدامات قبل از میکرونیدلینگ

از تشدید خشکی پوست خودداری کنید و ممکن است لازم باشد از محصولات مراقبت پوست که ممکن است بخشی از برنامه روزانه شما باشد مانند مواد خشک کننده موضعی شامل لایه بردارها، آنتی بیوتیک های موضعی، رتینوئیدها، بنزوئیل پراکسید و هیدروکینون را متوقف کنید. میکرونیدلینگ درصورت وجود زخم های فعال سرماخوردگی، زگیل، آفتاب سوختگی، حساسیت بیش از حد پوست، درماتیت یا روزاسه التهابی انجام نمی شود.

میکرونیدلینگ + پی آر پی + سلول های بنیادی :

میکرونیدلینگ با پلاسمای غنی از پلاکت و سلول های بنیادی یک روش قدرتمند برای هدف قرار دادن نگرانی های پوستی جزئی مانند کاهش منافذ، جای زخم، آکنه، چین و چروک های خفیف، تغییر رنگ پوست (هایپرپیگمانتاسیون و ملاسما) استفاده می شود. مانند میکرونیدلینگ + پی آرپی، این تکنیک از پلاسمای غنی شده با خون شما استفاده می کند.

 

 

میکرونیدلینگ و درمان ریزش مو :

میکرونیدلینگ از غلتک پوستی با سوزن های کوچک استفاده می کند که باعث آسیب دیدگی جزئی پوست می شود. اگرچه میکرونیدلینگ به عنوان درمان ضد پیری پوست استفاده می شود، ممکن است روشی برای درمان ریزش مو باشد.

حتی شواهدی وجود دارد که می تواند به نوع خاصی از ریزش مو به نام طاسی سکه ای مو کمک کند. به نظر می رسد همان روند ایجاد زخم در پوست سلامت فولیکول های مو را بازسازی می کند و می تواند باعث رشد موهای جدید شود یا ممکن است موهای کم پشت را ضخیم کند همانطور که در آلوپسی آندروژنیک یا طاسی الگوی مردانه دیده می شود.

 پرسش های متداول میکرونیدلینگ

از جمله شایع ترین پرسش های میکرونیدلینگ می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

چه زمانی نتایج میکرونیدلینگ را می بینید؟

نتایج بستگی زیادی به شرایط فعلی شما ، جلسات درمانی و محصولات مراقبت پوست دارد. برخی از مراجعین نتایج را سریع تر از دیگران می بینند. سفت شدن اولیه پوست و کاهش منافذ بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است. با این حال نتایج نهایی میکرونیدلینگ را چهار تا شش هفته پس از درمان مشاهده نخواهید کرد

آیا میکرونیدلینگ دردناک است؟

بیشتر بیماران گزارش می کنند که در حین عمل فقط لرزش جزئی سوزن ها احساس می شود. به نظر می رسد مسواک الکترونیکی روی پوست شما قرار دارد. شما احساس لرزش می کنید، اما صدمه ای نمی زند.

 

 

آیا میکرونیدلینگ عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی یکی از جالب ترین قسمت های میکرونیدلینگ است، پوست بلافاصله پس از عمل کمی صورتی تا قرمز، مانند آفتاب سوختگی خفیف تا متوسط ظاهر می شود و ممکن است در آن مقداری قرمزی، حساسیت و تورم داشته باشد.

بهترین قسمت در مورد میکرونیدلینگ این است که قرمزی و سایر عوارض جانبی پس از 24 ساعت فروکش می کند. خیلی سریع تر از این است که لایه برداری شیمیایی بگیرید و به مدت 2 هفته در مقابل چشم همکاران و دوستان تان پوسته شدن صورت را داشته باشید. با استفاده از میکرونیدلینگ، شما خیلی سریع به حالت عادی خود بازگشتید

به چند جلسه درمانی نیاز دارید؟

با توجه به شرایط، اهداف و انتظارات شما متفاوت است. ممکن است 3 تا 6  جلسه درمانی در بازه زمانی 4 تا 6 هفته طول بکشد.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

 • بعد از میکرونیدلینگ برای اینکه هر چه سریعتر و بهتر به هدف دلخواه خود برسید رعایت نکات زیر توصیه می شود :
 • استفاده از کرم های موضعی و داروهای آنتی بیوتیک.
 • عدم استفاده از کرم های لایه بردار تا یک هفته
 • نرفتن به حمام و سونا تا 24 ساعت
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی تا 48 ساعت

هزینه میکرونیدلینگ

هزینه میکرونیدلینگ بر اساس ناحیه درمان و روش انجام آن متفاوت است.  روش میکرونیدلینگ همزمان به وسیله مزوتراپی انجام می گیرد که مورد استفاده در درمان جای جوش ، بستن منافذ باز پوست و یا رفع لک است.

شدت آسیب وارده به پوست در بعضی از موارد زیاد بوده و میکرونیدلینگ به تنهایی کافی نمی باشد و باید از روش های ترکیبی استفاده نمود. در این حالت برای اثرگذاری بیشتر از دو روش درمانی متفاوت در لایه های مختلف پوست استفاده می شود.  برای مثال مواقعی که عمق جای جوش زیاد باشد از ترکیب میکرونیدلینگ و سابسیژن استفاده می گردد و یا زمانی که پوست شل شده و افت زیاد داشته باشد از ترکیب هایفوتراپی و میکرونیدلینگ استفاده می شود و یا در مواردی که که زیر چشم تیرگی داشته باشد همزمان پی آرپی انجام می گردد که قابل انجام در یک جلسه است در نتیجه هزینه درمان از میکرونیدلینگ بیشتر است.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button